Wpis z mikrobloga

Hej, dziś kupiłem pierwszą grę planszową (nie licząc szachów). Jak każdy grałem w różne nie raz i zawsze była to świetna zabawa. Padło na Root, bo kilka lat temu widziałem filmiki zachwalające ją na YouTube i od razu przykuła moją uwagę. Wertuję teraz instrukcje i wydaje mi się, że zasady Markizy i Dynastii w miarę ogarnąłem, ale przy uczeniu się Sojuszu już mnie głowa rozbolała. Obawiam się, że rozstawienie i tłumaczenie zasad innym zajmie więcej czasu niż sama gra. W każdym razie projekt gry mi się bardzo podoba (:
#gryplanszowe #grybezpradu
Pobierz sm_m - Hej, dziś kupiłem pierwszą grę planszową (nie licząc szachów). Jak każdy grałe...
źródło: comment_1644145202r5jisCVweBJO0NUmMwjKoX.jpg
  • 21
@sm_m: no niestety, to jedna z tych bardziej wymagajacych gier pod wzgledem ekipy. Po pierwsze nie za dobrze chodzi na 3 graczy, na 2 graczy jest w zasadzie niegrywalna (bez rozszerzenia z botami) - a do tego najlepiej miec stala ekipe do grania, bo raz, ze tlumaczenie rzeczywiscie moze byc meczace - a dwa, ze asymetrycznosc utrudnia nowemu graczowi nauke.
@raglegumm: @Opos: Graczy będę miał 4, ale widzę że dobrze jakby każdy przynajmniej raz zagrał każdą frakcją, żeby zrozumieć jak myśli przeciwnik i jak go powstrzymać. Nie wiem czy to nie za dużo jak na początek, ale i tak spróbuję. Polecacie może jakąś dobrą grę o prostych zasadach dla 4+ osób?
@Hard_Ancient_Life:
@sm_m
Root nie jest trudny jako gra. Jego trud przejawia się w tym, że trzeba dużo przeczytać zanim się rozpocznie grę i zapoznać się z tym co powoduje, że dana frakcja rośnie w siłę i punktuje. Dodatkowo gracze mogą robić szybko king-making, jeżeli skupią się na sobie i nie będą bacznie obserwować co się dzieje w lesie.

U mnie gdzieś po 4 rozgrywkach zaczęło to działać