Wpis z mikrobloga

@mrzk: nie, to jest głupota. Mostek termiczny i same problemy. Dużo lepiej podpiąć okap pod rekuperator. W moim rekuperatorze można sobie umyć wymiennik - robiłem to już kilka razy. Filtr olejowy też będzie można umyć. Podrzucę wam później film gościa który używa rekuperacji do okapu w kuchni i nie ma z tym żadnych problemów. Wy po prostu łykacie marketingowy bełkot bo żaden z was tego nie sprawdził. Po prostu powtarzacie bzdury
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@FejsFak: jest klapka, wentylator nie chodzi, to jest zamknięte i nic nie #!$%@?. Wentylacja mechaniczna i okap to dwa osobne systemy, jeden mi działa na czujniki dwutlenku węgla, który steruje mocą reku z wentylatorami dc, drugi czujnik wilgotności steruje okapem. No ale u ciebie to widzę, że wentylator działa zawsze tak samo, niezależnie czy jest taka potrzeba czy nie. Jest to duża strata energii, większa od #!$%@? ciepła przez okap xD
nie, to jest głupota. Mostek termiczny i same problemy. Dużo lepiej podpiąć okap pod rekuperator. W moim rekuperatorze można sobie umyć wymiennik - robiłem to już kilka razy. Filtr olejowy też będzie można umyć. Podrzucę wam później film gościa który używa rekuperacji do okapu w kuchni i nie ma z tym żadnych problemów. Wy po prostu łykacie marketingowy bełkot bo żaden z was tego nie sprawdził. Po prostu powtarzacie bzdury które ktoś
@mrzk: na pewno rekuperacja ma większą moc niż twój okapik a poza tym syf z kuchni ci się będzie zbierał w rurach aż ci się zapchają całkiem i zalegnie robactwo. Wolę jednak co jakiś czas umyć filtry i mieć spokój. Poza tym dwa systemy to dwa razy więcej awarii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FejsFak: taa, ty i mycie, syf masz w tej ruderze nieludzki, sam piszesz, że nie sprzątasz bo ci się nie chce, ale filtry to będziesz pucował non stop xDDD. Po drugie do okapu zakładasz wentylator o dużo większej mocy niż do rekuperatora. Tam nie ma być cicho i oszczędnie, a mocno i skutecznie. Jak zwykle nie masz pojęcia wogole o czym piszesz, brak podstawowej wiedzy w każdym temacie
@FejsFak: > Poza tym dwa systemy to dwa razy więcej awarii.

@FejsFak: z tym też lepiej uważaj, żebyś budując "mniej systemów" nie zrobił potężnego SPOF. Jak już wszystko poinstalujesz i w zimie #!$%@? prąd gminny, to przestanie działać: prąd (ten z PV też), ogrzewanie, podłogówka, światło, woda no i reku. I ciąg z okapu też zniknie.