5 lutego - sobota – notka z igrzysk – ważniejsze informacje są pogrubione
W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj XD miłego dnia
Zmieniłem trochę format wydarzeń z dziś, żeby nie dublować informacji
Co za nami?
Biegi narciarskie – 7,5km + 7,5km kobiet (Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz) 1. T. Johaug – Norwegia - złoto 2. N. Nepryaeva – Rosja - srebro 3. T. Stadlober – Austria - brąz … 16. Izabela Marcisz 59. Magdalena Kobielusz Bardzo dobry wynik Izabeli Marcisz, te szesnaste miejsce to naprawdę przyzwoity rezultat
Łyżwiarstwo szybkie – 3000m kobiet 1. I. Schouten – Holandia - złoto 2. F. Lollobrigida – Włochy -srebro 3. I. Weidemann – Kanada - brąz
Skoki narciarskie – seria próbna i kwalifikacje mężczyzn, seria próbna i konkurs indywidualny kobiet Seria próbna kobiet (Kinga Rajda, Nicole Konderla) 1. Nika Kriznar – Słowenia – 76.4 pkt – 107.5 m … 32. Kinga Rajda – 16.5 pkt – 78.5 m 34. Nicole Konderla – 10.6 pkt – 75.0 m
Konkurs indywidualny kobiet (Kinga Rajda, Nicole Konderla) 1. Ursa Bogataj – Słowenia – 239.0 pkt – 108.0 i 100.0 m - złoto 2. Katharina Althaus – Niemcy - 236.8 pkt – 105.5 i 94.0 m - srebro 3. Nika Kriznar – Słowenia - 232.0 pkt – 103.0 i 99.5 m - brąz … 35. Kinga Rajda – 40.9 pkt – 69 m 36. Nicole Konderla – 37.8 pkt – 64 m Kompromitacja naszych dziewczyn, no sorry, ale skoki poniżej 70 m to tragedia
Seria próbna mężczyzn (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula) 1. Ryoyu Kobayashi – Japonia – 68.8 pkt - 106.5 m 2. Manuel Fettner – Austria – 64.0 pkt – 106.5 m 3. Daniel Huber – Austria – 55.3 pkt – 99.5 m … 8. Dawid Kubacki – 52.0 pkt – 95.0 m 19. Kamil Stoch – 45.5 pkt – 96.0 m 28. Piotr Żyła – 35.8 pkt – 88.0 m 36. Stefan Hula – 30.4 pkt – 86.0 m
Kwalifikacje mężczyzn (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula) 1. Marius Lindvik - Norwegia – 116.7 pkt – 100.5 m 2. Robert Johansson - Norwegia – 116.6 pkt – 103.0 m 3. PIOTR ŻYŁA – 112.1 pkt – 102.5 m … 16. Dawid Kubacki – 98.3 pkt – 94.0 m 27. Stefan Hula – 87.9 pkt – 90.5 m 36. Kamil Stoch – 78.7 pkt – 83.5 m
Narciarstwo dowolne – jazda po muldach mężczyzn, kwalifikacje i finały 1. Walter Wallberg - Szwecja- złoto 2. Mikael Kingsbury - Kanada- srebro 3. Ikuma Horishima - Japonia- brąz
Short track – eliminacje na 500m kobiet (Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska), 1000m mężczyzn, 1/4, 1/2 i finał sztafet mieszanych (Łukasz Kuczyńki, Michał Niewiński, Nikola Mazur, Kamila Stormowska) Cyrk z Natalią Maliszewską, raz miała pozytywny wynik na koronawirusa, raz negatywny, miała wystartować, w końcu jej nie dopuścili… pieprzony kabaret
Eliminacje na 500 m kobiet Polki odpadły w eliminacjach Kamila Stormowska (w zastępstwie za Natalię Maliszewską) czwarta w swoim biegu eliminacyjnym Patrycja Maliszewska trzecia w swoim biegu eliminacyjnym Nikola Mazur czwarta w swoim biegu eliminacyjnym
Sztafeta mieszana 1. Chiny - złoto 2. Włochy - srebro 3. Węgry - brąz ... Polacy w składzie: Łukasz Kuczyńki, Michał Niewiński, Nikola Mazur, Kamila Stormowska odpadli zajmując czwarte miejsce w swoim ćwierćfinale
Saneczkarstwo – III i IV ślizg treningowy kobiet (Klaudia Domaradzka); I i II „ślizg medalowy” mężczyzn (Mateusz Sochowicz) III ślizg treningowy kobiet 16. Klaudia Domaradzka 1:02.043 (+3.391) w swojej grupie IV ślizg treningowy kobiet 13. Klaudia Domaradzka 1:00.661 (+1.850) w swojej grupie
I ślizg „medalowy” mężczyzn 24. Mateusz Sochowicz - 58.863 po II ślizgach „medalowych” mężczyzn 27. Mateusz Sochowicz - 1:58:059
Curling – kolejne 10 spotkań par mieszanych Hokej na lodzie – 4 mecze kobiet – tu np. Kanada 11-1 Finlandia Narciarstwo alpejskie – zjazd- III trening mężczyzn – trening odwołany Snowboard – Slopestyle kobiet kwalifikacje
Co czeka nas jutro?
06.02.2022 - niedziela Przede wszystkim skoki narciarskie i konkurs indywidualny na skoczni normalnej
Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych
Snowboard – slopestyle kobiet, biegi finałowe; slopestyle mężczyzn kwalifikacje O 3:24 bieg finałowy kobiet Narciarstwo alpejskie – zjazd mężczyzn Start o 04:00 Biegi narciarskie – 15km + 15km mężczyzn Start o 08:00 Łyżwiarstwo szybkie – 5000m mężczyzn Start o 09:30 Skoki narciarskie – III trening kobiet, seria próbna i konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej Start konkursu o 12:00 Narciarstwo dowolne – jazda po muldach kobiet, kwalifikacje i finały Start finału o 13:40 Saneczkarstwo – V i VI ślizg treningowy kobiet, I i II ślizg treningowy dwójek, III i IV ostatni ślizg „medalowy” mężczyzn Ostatni ślizg o 14:15 Curling – 10 spotkań w turnieju mieszanym Jazda figurowa – zawody drużynowe – solistki i program krótki, soliści i program dowolny Hokej – 2 mecze kobiet Kombinacja norweska – trening
Starty Polaków (06.02.2022): 01:00 – Klaudia Domaradzka – saneczkarstwo – V ślizg treningowy 02:45 - Klaudia Domaradzka – saneczkarstwo – VI ślizg treningowy 04:30 – Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz – kombinacja norweska – trening 08:00 – Dominik Bury – biegi narciarskie – 15km + 15km skiathlon 08:00 – Kinga Rajda, Nicole Konderla – skoki narciarskie kobiet – III trening 11:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula – skoki narciarskie – seria próbna 12:00 - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula – skoki narciarskie – konkurs I seria 12:30 – Mateusz Sochowicz – saneczkarstwo – III ślizg „medalowy” 14:15 – ew. Mateusz Sochowicz – saneczkarstwo – IV ostatni ślizg „medalowy”
Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.
Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22
@tomszczyk: 21 lat, jej pierwsze igrzyska, w PŚ jej najlepsze miejsce to 18. Tak uważam, że bardzo dobry wynik, po latach posuchy, kiedy Justyna Kowalczyk skończyła karierę ( ͡°͜ʖ͡°)
W komentarzu wołam plusujących wpis z dnia poprzedniego, jeśli chcesz być na bieżąco daj plusa, jak nie to nie dawaj XD miłego dnia
Zmieniłem trochę format wydarzeń z dziś, żeby nie dublować informacji
Co za nami?
Biegi narciarskie – 7,5km + 7,5km kobiet (Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz)
1. T. Johaug – Norwegia - złoto
2. N. Nepryaeva – Rosja - srebro
3. T. Stadlober – Austria - brąz
…
16. Izabela Marcisz
59. Magdalena Kobielusz
Bardzo dobry wynik Izabeli Marcisz, te szesnaste miejsce to naprawdę przyzwoity rezultat
Łyżwiarstwo szybkie – 3000m kobiet
1. I. Schouten – Holandia - złoto
2. F. Lollobrigida – Włochy -srebro
3. I. Weidemann – Kanada - brąz
Biathlon – sztafeta mieszana 4x6km
1. Norwegia - złoto
2. Francja - srebro
3. Rosja -brąz
Skoki narciarskie – seria próbna i kwalifikacje mężczyzn, seria próbna i konkurs indywidualny kobiet
Seria próbna kobiet (Kinga Rajda, Nicole Konderla)
1. Nika Kriznar – Słowenia – 76.4 pkt – 107.5 m
…
32. Kinga Rajda – 16.5 pkt – 78.5 m
34. Nicole Konderla – 10.6 pkt – 75.0 m
Konkurs indywidualny kobiet (Kinga Rajda, Nicole Konderla)
1. Ursa Bogataj – Słowenia – 239.0 pkt – 108.0 i 100.0 m - złoto
2. Katharina Althaus – Niemcy - 236.8 pkt – 105.5 i 94.0 m - srebro
3. Nika Kriznar – Słowenia - 232.0 pkt – 103.0 i 99.5 m - brąz
…
35. Kinga Rajda – 40.9 pkt – 69 m
36. Nicole Konderla – 37.8 pkt – 64 m
Kompromitacja naszych dziewczyn, no sorry, ale skoki poniżej 70 m to tragedia
Seria próbna mężczyzn (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula)
1. Ryoyu Kobayashi – Japonia – 68.8 pkt - 106.5 m
2. Manuel Fettner – Austria – 64.0 pkt – 106.5 m
3. Daniel Huber – Austria – 55.3 pkt – 99.5 m
…
8. Dawid Kubacki – 52.0 pkt – 95.0 m
19. Kamil Stoch – 45.5 pkt – 96.0 m
28. Piotr Żyła – 35.8 pkt – 88.0 m
36. Stefan Hula – 30.4 pkt – 86.0 m
Kwalifikacje mężczyzn (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula)
1. Marius Lindvik - Norwegia – 116.7 pkt – 100.5 m
2. Robert Johansson - Norwegia – 116.6 pkt – 103.0 m
3. PIOTR ŻYŁA – 112.1 pkt – 102.5 m
…
16. Dawid Kubacki – 98.3 pkt – 94.0 m
27. Stefan Hula – 87.9 pkt – 90.5 m
36. Kamil Stoch – 78.7 pkt – 83.5 m
Narciarstwo dowolne – jazda po muldach mężczyzn, kwalifikacje i finały
1. Walter Wallberg - Szwecja- złoto
2. Mikael Kingsbury - Kanada- srebro
3. Ikuma Horishima - Japonia- brąz
Short track – eliminacje na 500m kobiet (Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska), 1000m mężczyzn, 1/4, 1/2 i finał sztafet mieszanych (Łukasz Kuczyńki, Michał Niewiński, Nikola Mazur, Kamila Stormowska)
Cyrk z Natalią Maliszewską, raz miała pozytywny wynik na koronawirusa, raz negatywny, miała wystartować, w końcu jej nie dopuścili… pieprzony kabaret
Eliminacje na 500 m kobiet
Polki odpadły w eliminacjach
Kamila Stormowska (w zastępstwie za Natalię Maliszewską) czwarta w swoim biegu eliminacyjnym
Patrycja Maliszewska trzecia w swoim biegu eliminacyjnym
Nikola Mazur czwarta w swoim biegu eliminacyjnym
Sztafeta mieszana
1. Chiny - złoto
2. Włochy - srebro
3. Węgry - brąz
...
Polacy w składzie: Łukasz Kuczyńki, Michał Niewiński, Nikola Mazur, Kamila Stormowska odpadli zajmując czwarte miejsce w swoim ćwierćfinale
Saneczkarstwo – III i IV ślizg treningowy kobiet (Klaudia Domaradzka); I i II „ślizg medalowy” mężczyzn (Mateusz Sochowicz)
III ślizg treningowy kobiet
16. Klaudia Domaradzka 1:02.043 (+3.391) w swojej grupie
IV ślizg treningowy kobiet
13. Klaudia Domaradzka 1:00.661 (+1.850) w swojej grupie
I ślizg „medalowy” mężczyzn
24. Mateusz Sochowicz - 58.863
po II ślizgach „medalowych” mężczyzn
27. Mateusz Sochowicz - 1:58:059
Curling – kolejne 10 spotkań par mieszanych
Hokej na lodzie – 4 mecze kobiet – tu np. Kanada 11-1 Finlandia
Narciarstwo alpejskie – zjazd- III trening mężczyzn – trening odwołany
Snowboard – Slopestyle kobiet kwalifikacje
Co czeka nas jutro?
06.02.2022 - niedziela
Przede wszystkim skoki narciarskie i konkurs indywidualny na skoczni normalnej
Godziny zawodów podaję dla konkurencji medalowych
Snowboard – slopestyle kobiet, biegi finałowe; slopestyle mężczyzn kwalifikacje
O 3:24 bieg finałowy kobiet
Narciarstwo alpejskie – zjazd mężczyzn
Start o 04:00
Biegi narciarskie – 15km + 15km mężczyzn
Start o 08:00
Łyżwiarstwo szybkie – 5000m mężczyzn
Start o 09:30
Skoki narciarskie – III trening kobiet, seria próbna i konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej
Start konkursu o 12:00
Narciarstwo dowolne – jazda po muldach kobiet, kwalifikacje i finały
Start finału o 13:40
Saneczkarstwo – V i VI ślizg treningowy kobiet, I i II ślizg treningowy dwójek, III i IV ostatni ślizg „medalowy” mężczyzn
Ostatni ślizg o 14:15
Curling – 10 spotkań w turnieju mieszanym
Jazda figurowa – zawody drużynowe – solistki i program krótki, soliści i program dowolny
Hokej – 2 mecze kobiet
Kombinacja norweska – trening
Starty Polaków (06.02.2022):
01:00 – Klaudia Domaradzka – saneczkarstwo – V ślizg treningowy
02:45 - Klaudia Domaradzka – saneczkarstwo – VI ślizg treningowy
04:30 – Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz – kombinacja norweska – trening
08:00 – Dominik Bury – biegi narciarskie – 15km + 15km skiathlon
08:00 – Kinga Rajda, Nicole Konderla – skoki narciarskie kobiet – III trening
11:00 – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula – skoki narciarskie – seria próbna
12:00 - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula – skoki narciarskie – konkurs I seria
12:30 – Mateusz Sochowicz – saneczkarstwo – III ślizg „medalowy”
14:15 – ew. Mateusz Sochowicz – saneczkarstwo – IV ostatni ślizg „medalowy”
Igrzyska możemy oglądać na antenach Eurosportu, TVP, a także w Playerze, sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.
Postaram się wrzucać codziennie podobną notkę, po zakończeniu rywalizacji pod tagiem #codziennypekin22
#pekin2022 #skoki #skokinarciarskie #hokej ##!$%@? #igrzyska #chiny #olimpiada