Wpis z mikrobloga

20 książek, które odmienią Twoje życie [wybór użytkowników serwisu OpenCulture.com]:

- George Orwell – “Rok 1984”
- Bill Bryson – “Krótka historia prawie wszystkiego”
- Sylvia Plath – “Ariel”
- Kurt Vonnegut – “Kocia kołyska”
- Jonathan Safran Foer – “Strasznie głośno, niesamowicie blisko”
- Charles Dickens – “Wielkie nadzieje”
- John Hersey – “Hiroszima”
- Truman Capote – “Z zimną krwią”
- Gabriel Garcia Marquez – “Miłość w czasach zarazy”
- Victor Frankl – “Człowiek w poszukiwaniu sensu”
- Marek Aureliusz – “Rozmyślania”
- Kurt Vonnegut – “Rzeźnia numer pięć”
- Fiodor Dostojewski – “Bracia Karamazow”
- J. D. Salinger – “Buszujący w zbożu”
- Edgar Allan Poe – “Opowiadania”
- John Steinbeck – “Grona gniewu”
- Michel Foucault – “Historia seksualności” oraz “Nadzorować i karać”
- Hermann Hesse – “Podróż na wschód”
- Albert Camus – “Obcy”
- John Berger – “Sposoby widzenia”

#ebook #kindle #ksiazki i #kultura #czytajzwykopem #czytniki
  • 116
@SaintWykopek: Najważniejsze dla mnie książki które na szybko przychodzą mi do głowy.

Obietnica poranka. Aby zrozumieć zbyt dużą miłość matki do syna. Autobiografia stacje francuskiego.

5 lat kacetu. Najbardziej treściwe i przerażające studium o obozach koncentracyjnych. Przeżycia autora

Grona gniewu. Aby zrozumieć wielki kryzys w USA.
Sołdat spojrzenie Rosjanina na 2wś.

Zapomniany żołnierz. Spojrzenie Niemca na 2wś. I to dlaczego byli tacy dobrzy w walce.

Na skraju imperium, powstawanie bolszewików i
@zasadzka01: nie mam żadnej takiej książki, która by na serio zmieniła moje życie. Ale jedna seria książek zmieniła moje podejście do literatury - Świat Dysku Terry'ego Pratchetta, która pokazała mi, wcześniej czytającej "poważną" literaturę czyli np. Dostojewskiego, Faulknera, Steinbecka itd., że prawdę o ludziach i życiu można przekazywać też w formie zabawnej i nienadętej. Jest natomiast jedna książka, za sprawą której mi samej być może udało się komuś odmienić życie. Nie
@loczyn: Wiem że większość nazwie mnie ignorantem, ale stary i nowy testament to jest najnudniej napisane fantasy w dziejach ludzkości, aż mi wstym za ludzi że w taką mierną powieść wierzą xD


@Futsalista_cisowianka: Nudna? Chyba nie czytasz amerykanskich autorow ktore sa z kategorii „pop-nauka” typu ksiazka na 400 stron ale tyle powtorzen i lania wody ze zmiescilbys sie na 40 :D
- Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec


@loczyn: Ta książka to pułapka, opisane w niej zdarzenia nie miały miejsca, a Kiyosaki dorobił się na szkoleniach będąc twarzą MLM, który pomógł mu w sprzedaży książek. Same założenia się nie spinają, zwłaszcza w europejskich warunkach, reszta to kołczingowe pierdzielenie o zmianie nastawienia.

@djtartini1: Zgadzam sie, ale nie bede udawac ze nie wpłyneła jak wpłyneła. Mialem 17 lat, mleko pod nosem, planowalem studiowac i pozniej