Wpis z mikrobloga

Tryb nocny GCAM 8.1 na Xiaomi Redmi Note 9 z włączonym trybem astrofotografii. Zdjęcie zrobione z okna dziś o 19:45, prawie absolutna ciemność a raczej szczątkowe światło. Fajny tryb do zdjęć krajobrazowych w nocy gdzie można śmiało uznać że to noktowizja. Swoją drogą ciekawe dlaczego ten czerwony zafarb? Czyżby tu jakiś udział miało szczątkowe światło z lamp sodowych z odległej o 10km miejscowości i rozproszone w atmosferze? Na zdjęcie musiałem czekać prawie 2 minuty trzymając nieruchomo smartfon oparty na szybie. W komentarzu jeszcze wrzucam standardowy tryb nocny GCAM o tej samej porze dla porównania.

#fotografia #xiaomi #gcam #astrofotografia
daro1 - Tryb nocny GCAM 8.1 na Xiaomi Redmi Note 9 z włączonym trybem astrofotografii...

źródło: comment_1644001172FdBIJMPj2fjfkweqH9iK9P.jpg

Pobierz
  • 10
@daro1: no Gcam działa cuda ogólnie, też mam kilka takich zdjęć, które dopiero po powiększeniu zdradzają, że były robione gówno-telefonem XD
@daro1: gcam potrafi zdziałać cuda. Jakbyś jeszcze statyw miał żeby faktycznie telefon był całkiem nieruchomi (szyba się ugina pod naciskiem) to jest bajka.
@FLAC: To chyba nie ma większego znaczenia, zresztą gałęzie drzew się poruszają pod wpływem wiatru a smartfon trzymałem ze stałym naciskiem na szybę. Od strony technicznej to założę się że polega na stackowaniu serii wielu zdjęć RAW z matrycy, bo na pewno nie JPG z wyrównywaniem, reszta to już obróbka programowa. Nie sprawdzałem tego trybu na gwiazdach.