Wpis z mikrobloga

pracuje w #finanse i w przyszłości chciałbym iść bardziej w stronę #it W obecnej pracy piszę sobie czasami coś w VBA, poza tym lubię sobie siedzieć i obrabiać dane i tego typu rzeczy. I teraz pytanie: w jaki sposób do tego podejść? Bo mam wątpliwości czy jak wpiszę sobie w cv kurs z sqla z udemy to ktoś mnie weźmie na poważnie. Poza tym miałbym wątpliwości czy po samodzielnej nauce będę w stanie sprostać zadaniom w danej pracy. Myślę nad podyplomówką z analizy danych lub czymś podobnym, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł? Co myślicie? Dodatkowe pytanie: czego najlepiej się uczyć? celuję w połączenie it i finansów jako, że mam już doświadczenie w tego typu środowisku. Narazie umiem trochę #vba i #sql powoli uczę się #python #pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie #korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
@Oake: męcz SQL-a, to jest podstawa. Co do innych narzędzi to pytanie co będziesz chciał konkretnie robić, bo jeśli np. myślisz o jakimś modelowaniu w ryzyku, to narzędzia do wizualizacji (np. tableau/powerBI) nie są jakoś super potrzebne, bo wystarczy to co jest np. w python-ie/r/excel-u, ale wiadomo nigdy nie zaszkodzi umieć więcej.
  • Odpowiedz
@Oake:

Bo mam wątpliwości czy jak wpiszę sobie w cv kurs z sqla z udemy to ktoś mnie weźmie na poważnie.

Nie wpisuj kursu tylko level opanowania SQL w umiejętnościach, a na rozmowie wytłumaczysz co potrafisz zrobić i że uczyłeś się z kursów i na własną rękę
  • Odpowiedz
@Oake byłem w bardzo podobnej sytuacji. Z tym że u mnie to było projektowanie i pisałem jakieś skrypciki by przeliczać przypadki obciążeniowe masowo w excelu. No zawsze mnie programowanie kręciło.

U mnie skończyło się bootcampem, po którym prowadzący zaproponował mi pracę u siebie, bo wyraźnie wyróżniałem się na tle grupy. Nie wiem czy to był najlepszy sposób, bo kosztował 10k ale się udało
  • Odpowiedz