Wpis z mikrobloga

Myślicie Mireczki ze będzie się dało pykać w #leagueoflegends na #steamdeck?

Na codzień używam #macbook a z takich stricte PCtowych gier to popykałbym w jakieś #totalwar (które zakładam będą działać jako gry ze steama) ale tez wlasnie w lola chetnie i wtedy już mógłbym całkowicie zrezygnować z marzen o zakupie peceta #pcmasterrace ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta #gry
Pobierz Buntro - Myślicie Mireczki ze będzie się dało pykać w #leagueoflegends na #steamdeck?...
źródło: comment_1643978759tgedthtwmseVEyupelsuoZ.jpg
  • 11
@Buntro: A to nie wiedziałem, myślałem, że only steam.
W takim razie nie mam zielonego pojęcia :) Na necie też ludzie pytają ale konkretnej odpowiedzi brak.
@Buntro: Będzie możliwa instalacja Windy.
Nie jestem pewien, ale nawet na SteamOS będzie można odpalać niesteamowe gry. Nie wiem tylko czy jako natywne Linuxowe czy jako Proton
@n0xx: Mam nadzieje ze bedzie sie normalnie dalo, bo mam wiedzmina nonsteam i nie chcialbym kupowac jeszcze raz

@Buntro: tylko pytanie jak to bedzie dzialac. Bo pelnego protona nie dostaniesz poza steamem. No i jak z linuxowymi grami - czy bedzie mozna dodac np. nethacka do biblioteki? Jesli bedzie normalnie opcja "dodaj gre spoza steam", to bedzie mozna zrobic skrypt z emulatorem terminala - ale slyszalem ze ten OS ma
@n0xx: na steamdecku działa jakieś distro oparte o archa, lola można normalnie odpalić na archu więc nie widze przeszkód
normalnie czyli mam na myśli jak to gre na linuxie - podążając za długą instrukcją randomowego kolesia z reddita
@ruum: Działa działa, ale cytując klasyka - tak średnio bym powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bez dramatu ale na zewnętrznym monitorze lapal zwieche mocna wiec musiałem grać na 13”