Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej #pcmasterrace mam duży problem z internetem.
Zaczynając od początku. Mam nowe łącze od dostawcy internetu 750Mbps. Żeby je obsłużyć kupiłem router TP-Link Archer AX1500. Kabel klasy 6. Mam Pc podpięty do niego za pomocą kabla i osiągam na nim transfer na speedtescie około 250Mbps, gdy na wifi 5G bez problemu dochodzi do 700Mbps. Karta sieciowa w Pc obsługuje transfer 1Gbps. Taki też wyświetla transfer. Resetowałem już wszystko, zmieniałem kable, podpinałem bezpośrednio do modemu, zrobione aktualizacje windows jak i sterowników, zaporę też wyłączałem. Nie ma kompletnie żadnej reakcji na te działania i nie wiem już co robić... Może jest ktoś w stanie pomóc by móc w pełni korzystać z łącza?
#komputery #internet #pc #router #tplink
  • 5
@ramzesisko: Masz pewnie #!$%@? port / porty w routerze. Ewentualnie TP-Link użył najpodlejszej klasy switcha i nie wyrabia przewodowo. Niestety tak to już jest, routery all in one za stówkę czy dwie to syf.
@ramzesisko: @L3gion: Tplink jest #!$%@? dlatego po podpieciu do modemu tez nie dziala? Przeciez switcha nie mozna zapchac w sieci lokalnej przy takich predkosciach, jakos wchodzi kablowo skoro jest predkosc po wifi, gdyby kabel lub port byl uszkodzony ograniczaloby do 100mbs. Probowales na innym urzadzeniu, ewentualnie innym porcie? Mozna tez kupic switcha za 50 zlotych, podpiac do tplinka i dopiero do komputera ale sprawdzilbym na innym komputerze czy laptopie.