Wpis z mikrobloga

@Krupier: A Ty masz chore oczy czy mózg? Jest porównany ten sam okres czyli od czerwca. Ja #!$%@? i jak tu ma być dobrze jak tabelka ludzi przerasta (°°
  • Odpowiedz
@zuchtomek: Nie wiem czego dotyczy statystyka wrzucona przez ciebie ale na pewno nie jest to ogólna liczba pieszych którzy zginęli ponieważ według policyjnych opracowań w 2020 zginęło 631 osób w tym 301 z winy pieszego. Jak mówiłem wcześniej, nie ma jeszcze opracowań za 2021.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: a wiesz ze jak zakazemy jazdy samochodem to mandaty spadna o 100% ?
#!$%@? kolejny glupi przepis przepychany przez to glupie panstwo, ktore nie umie poradzic sobie z tragicznym stanem drog juz od dekad, a biorac pod uwage ze jestesmy krajem tranzytowym to tylko poteguje ten efekt. #!$%@? ten poteguje bezsens i rozmieszczenie znakow pionowych na km/2 + stan polskich poboczy. wspomne nawet o takich faktach jak stan polskiego transportu
  • Odpowiedz
@kobiaszu: ale zdajesz sobie sprawę, że większość tych efektów zaraz minie? xD każda terapia szokowa, powoduje po czasie dostosowanie się człowieka i w perspektywie długoterminowej nic się nie zmieni
  • Odpowiedz
@pumba320: No kurde następny, 8 wartości w tabelce opis i źródła, a on nie wie czego dotyczy (°°

Uwaga, będzie tytuł tabeli:
"Liczba zdarzeń drogowych z udziałem pieszych NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH"
(bo trudno odnosić się do zmian pierwszeństwa NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH, a powoływać na ogólne statystyki śmiertelności)

Podane też jest źródło tj. SEWIK ( SYSTEM EWIDENCJI WYPADKÓW I KOLIZJI
  • Odpowiedz
@Krupier: Porównywanie 2022 do 2021 nie będzie miało sensu w kontekście zmian przepisów pierwszeństwa na przejściach dla pieszych, ponieważ zarówno jeden i drugi okres będą obowiązywały te same przepisy.
Ewentualnie pierwsze połowy roku, kiedy w 2021 były jeszcze stare przepisy.

Jak chcesz 'normalniejszy' rok, to ewentualnie 2019 do 2021, ale tu też trzeba wziąć okres od czerwca bo nowe przepisy nie obowiązywały przez cały 2021
  • Odpowiedz
@zuchtomek: możesz mi jeszcze powiedzieć co zaznaczasz? Bo zaznaczając podany okres i miejsce zdarzeń jako przejście dla pieszych za 2020 rzeczywiście jest 103 ofiary śmiertelne ale za 2021 już tylko 38. Nawet wybierajac cały rok jest 84.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Wiesz co, to trochę głębszą analizę trzeba zrobić, żeby oceniać takie rzeczy. Przy prohibicji np. konsumpcja alkoholu w kraju spada, ale z czasem wraca do normalnego poziomu. Gdybyś ocenił przepisy zaraz po ich wprowadzeniu, uznałbyś, że są skuteczne.
  • Odpowiedz