Wpis z mikrobloga

Ależ ja szanuję Czechy:
- rozwinięta gospodarka,
- świetne relacje biznesowe z Niemcami,
- PKB per capita wyższe o 25% od Polski, wynagrodzenia również,
- dobra infrastruktura sportowa (narty),
- rozsądne laickie społeczeństwo,
- piękna zadbana stolica,
- dobre piwo.

A u nas, co? Jaką drogę obraliśmy?

#czechy #oswiadczenie #polska #gorzkiezale
Pobierz
źródło: comment_1643893034sBidLpp2qIjNOV76mHs3fV.jpg
  • 135
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Disegno: powiedz Polakowi że ktoś jest lepszy to stanie na #!$%@? żeby oczernić tego kogoś, ale jednocześnie nic nie robiąc ze sobą. A śmieją się z Januszy, a zwyczajnie są młodymi januszami tylko z internetem.
zrobili tyle literówek, że zastanawiałem się jak to możliwe, że oni tam się o własne nogi nie potykają


@Errad: Też się z tym spotkałem, zawsze w firmach mi mail zakładają 3x bo ciągle są literówki. Zawsze się zastanawiałem co jest na tym skomplikowanego przepisać literki z jednego miejsca na drugie.
ie pamiętam żadnego strajku jakiejś grupy zawodowej (no dobra, poczta raz strajkowała), bo budżetówka zarabia całkiem nieźle (nowy rząd zapowiedział 130% średniej krajowej dla nauczycieli).


@holka-kofolka: W Czechach średnie wynagrodzenie w budżetówce jest wyższe niż w sferze prywatnej. Jest to światowy ewenement, który w krajach rozwiniętych i rozwijających się nigdzie nie występuje. Więc po co by mieli strajkować?
O strajku górników OKD zapomniałaś jak mieli zamknąć kopalnię i rząd ją odkupił
@krisstof2:

Cygańskich benefitów zwanych aborcją


Wygodnie się to mówi siedząc w kraju, w którym kobiety nie muszą umierać w wyniku komplikacji ciąży bo ksiądz powiedział że śmierć uszlachetnia, prawda?
W Czechach średnie wynagrodzenie w budżetówce jest wyższe niż w sferze prywatnej. Jest to światowy ewenement, który w krajach rozwiniętych i rozwijających się nigdzie nie występuje. Więc po co by mieli strajkować?

O strajku górników OKD zapomniałaś jak mieli zamknąć kopalnię i rząd ją odkupił za miliardy od prywatnego właściciela? Od tego, któremu sprzedał ją za miliony razem z 40 tys. mieszkań a kupił już bez tych mieszkań.


@krisstof2: Różnica w
@krisstof2: Btw, w Polsce średnie wynagrodzenie w budżetówce też jest wyższe niż w sektorze prywatnym, więc gdzie ten ewenement?

Średnia płaca w sektorze publicznym była wyższa niż w sektorze prywatnym i wyniosła 6749,78 zł (w prywatnym 5276,28 zł). To oznacza, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze publicznym w pierwszym kwartale 2021 r. było o 18,8 proc. wyższe od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto ogółem, natomiast w sektorze prywatnym niższe o 7,1
@inozytol: Chodziło mi o to tylko, że czeski cygan jest zwykle inny niż polski, który kojarzy się z żebraniem na ulicy i inny niż słowacki, który kojarzy się z osiedlem Lunik i cygańskimi slumsami ¯\_(ツ)_/¯ Ale koniec końców, jak Czech będzie miał wybierać, to i tak powie, że woli nie mieszkać wśród cyganów. Natomiast tutaj ludzie piszą, że w Czechach wałesają się miliony cyganów po ulicach, ale to nie jest prawda.
@radio_dalmacija: Nic tak nie smakuje jak pilsner z kija nalany w upalny dzień w Pradze. A pułapka turystyczna jak kazde piękne i warte odwiedzenia miasto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wiesz gdzie w Pradze się kręcić to łatwo uniknąć tourist trapów, a i tak jest fajnie i klimatycznie. I mówię to jako ktoś to mieszkał rok w centrum Pragi.

Ale ogólnie to prawda co inni mówią, poza