Wpis z mikrobloga

Jedną z najbardziej roszczeniowych i egoistycznych grup w Polsce są niestety kredyciarze. W ich rozumowaniu konsekwencje za podjęte przez nich ryzyko ma ponosić całe społeczeństwo w postaci dwucyfrowej inflacji. Spróbuj się tylko ucieszyć z podniesienia stóp co możę w pozytywny sposób wpłynąć na ochronę twoich oszczędnośći to zaraz zostaniesz zwyzywany od zaplutych, zawistych p0laczków. Gardzę motzno
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 83
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8 Teraz zacznie się narracja, ze oszukano młodych Polaków , którzy dopiero wchodzili w dorosłe życie.
A 3 lata temu Ci sami młodzi Polacy kreowali się na młode wilki wall street z Akademi Kuby Midela
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: wydaje mi się ze tutaj w tej narracji chodzi o to ze ludzie mieli zdolność przez doradców wyliczana kosmiczna, brali mieszkania omamieni, ze za miesiąc już będzie 20 koła droższe i teraz się okazało ze życie zweryfikowało.

Masz 100% racji jeśli powiesz ze człowiek podpisujący umowę na taka kwotę powinien się zainteresować, ale często doradcy nie proponują nawet stałego oprocentowania wiec dla niego marzą + wibor 3m to bankierska gadka. Fakt ze trzy strony wcześniej było wspomniane ze wibor 3m będzie aktualizowany, umknął mu w tej całej pogoni i podnieceniu własnym m.

Czy tacy ludzie są głupi bo nie wykazali minumum pracy i checi żeby zainteresować się tym co tak naprawdę oznacza hipotekę? Tak. Czy można im współczuć? Również tak.
Sam znam osobę które powiedziała mi „ze stopy go nie interesuja bo on już wziął kredyt”, po chwili rozmowy wyszło ze on rozumiał w jaki sposób to jest tworzone tylko nie wiedział o aktualizacji i myślał ze stopy są narzędziem do wpływania na oprocentowanie tylko
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8 kredyciarze sie ciesza, bo poplacza troche z transparentami na Wiejskiej, rozbija betonowe miasteczko w stolicy i wszyscy sie zrzucimy na pomoc niemyslacej czesci spoleczenstwa. Juz robia narracje "ale mnie w banku nie informowali o tym, ze kredyt ze zmienna stopa moze podrozec. Myslalem ze zmienna oznacza, ze moze tylko staniec, zmiennosc w jedna strone", zeby potem sypac pozwy z dupy. Myslacy i oszczedzajacy czlowiek ma #!$%@?. Najpierw kredyciarze nagonia inflacje
  • Odpowiedz
to wykop stworzyl te grupe, znam sporo osob z kredytem i nikt taki nie jest, odstaw wykop bo Ci mozg juz wypralo


@Miszcz_Joda: a ja zanm sporo takich co uważają że stopy powinny być zerowe cały czas albo jeszcze lepiej: żeby aktualizacja wibor dotyczyła tylko tych co dopiero będą brali kredo. #!$%@? im w dupe egoistycznym świniom

@kfjatooshek: mam nadzieję że nic takiego się nie wydarzy. Kredyciarze to przede wszystkim młodzi z dużych miast któych pis ma w dupie. I dobrze zaryzykowali to teraz
  • Odpowiedz
@bylzielonyjestpomaranczowy: śmieszy mnie też narracja że "młodzi chcieli po prostu mieć gdzie mieszkać". W rzeczywistości znam kilka przypadków w których ci młodzi postąpili tak "hehe mieliśmy brać 65m2 ale przy obecnych stopach mamy taką zdolność że stać nas na 90m2 YOLO". No to teraz zobaczymy czy rzeczywiście było ich stać na to 90m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: Bardziej tu chodzi o racjonalne podejście do stóp procentowych. Walnięcie 10% przy obecnej polityce socjalnej bezsensownie zdusi gospodarkę i znacznie podwyższy bezrobocie, wtedy inflacja będzie już mniejszym problemem. A takie marzenia się tutaj pojawiają, chyba głównie powodowane jakimś dziwnym jadem.
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: zgodzę się, ale myśle ze przeceniasz trochę procesy myślowe ludzi.
Moim zdaniem, w większości przypadków było tak ze „pan doradca powiedział ze maksymalnie możemy milion ale żeby nie szaleć to za 2/3 weźmiemy” myśle ze tam myślenie bardziej było takie ze przecież to fachowiec/systemy/mityczny bank wyliczył, wiec nie mógł się pomylić.
Naprawdę myśle ze wiedza ekonomiczna ludzi w tym kraju jest żałosna i naprawdę cześć z tych ludzi została
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: plusik bo odpisałem no ale co za głąb xD
Stopy powinny zostać podniesione to fakt - a nazywanie wilkami z wallstreet Maćka i Klaudii lvl 29 zarabiających 9k i realizujących swoją potrzebę mieszkaniowa - to już typowy wykopkowy iQ kartofla
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na wilki z wallstreet kreujecie się wy wykopowi znawcy ekonomii po 3 filmach na YT Memcena i wrzucający jeden po drugim
  • Odpowiedz
śmieszy mnie też narracja że "młodzi chcieli po prostu mieć gdzie mieszkać". W rzeczywistości znam kilka przypadków w których ci młodzi postąpili tak "hehe mieliśmy brać 65m2 ale przy obecnych stopach mamy taką zdolność że stać nas na 90m2 YOLO".


@marcinpodlas8: serio Ty myślisz, że każdy kto się starał o kredyt jechał na YOLO? Sam miałem mieszkanie 56m2. Kupiłem za 340k + wykończenie około 70k. Sprzedałem za 480k. Kupiłem dom
  • Odpowiedz
Nie znam ze swojego otoczenia osoby, która wzięła w ostatnich 4 latach kreche i nagle płakała jak to ma źle.


@czarny_matt94: no to bardzo dobrze. To oznacza że jest jeszcze mnóstwo przestrzeni na podnoszenie stóp i nikt na tym nie ucierpi.

bo nikt o zdrowym podejściu do życia nie bierze raty, pochłaniającej 70%
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: to, że inflację trzeba zdusić to fakt. Ale podnoszenie stóp dzisiaj, wpłynie na to realnie za rok. Druga sprawa, że inflacja jest spowodowana popytem dóbr konsumpcyjnych. Jeśli Polakom zostanie mniej pieniędzy w portfelach, to konsumpcja chcąc nie chcąc spadnie. Chyba nie muszę tłumaczyć, co znaczy spadek popytu dla producentów/dystrybutorów. Spadek rentowności zakładów pracy, redukcja zatrudnienia.

Jesteśmy w okresie globalnej inflacji. A nasze tłuki z rządu, ładują jeszcze pusty pieniądz
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: Przecież gdyby nie drukowanie pieniędzy i gdyby RPP tak długo nie trzymała "zerowych" stóp przez decyzje polityczne, to inflacja teraz byłaby niższa.
W czym inflacji winny jest kredyciarz?

Dodam,że firmy też mają kredyty, więc wysokie stopy też odbiją się na niektórych cenach.
  • Odpowiedz
W czym inflacji winny jest kredyciarz?


@kemek: ja nie mówię że winny jest kredyciarz tylko #!$%@? mnie jak ktoś wyzywa mnie od zawistnych polaczków tylko dlatego że ciesze się z podnoszenia stóp które jest dla mnie korzystne.
  • Odpowiedz