Wpis z mikrobloga

#bieganie #squash #rower #pilkanozna
90min grania w halówkę, 7-8km interwałów, zdarzają się sprinty >30km/h, średnie tętno 160, max ponad 190 - gubię wtedy 500-600kcal. Kumpel wczoraj poszedł na squasha, godzina z przerwami i spalił 1350kcal, wtf ja się pytam?! Chyba, że zegarki Polara go oszukują (albo mnie mój garmin). Nie oszczędzam się, a gubię gówno, a nie kalorie. Jutro idę na squasha pierwszy raz życiu, może to magiczny sport, który pozwoli zbic więcej kcal.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dominias: nie wiem jak w tym przypadku, ale na basenie, ziomkowi potrafiło pokazać, że przepłynął 125m przy basenie który ma 50, po jakiś 8-9 basenach nagle się zrobił kilometr, gdzie w rzeczywistości to nie było jeszcze 500m, więc te zegarki imo lecą w #!$%@? często, nie zdziwiłbym się jak podczas spalania kalorii też by leciały w #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Dominias: Squash to trochę taki mocny trening interwałowy. Mi ciężko było zrzucić kg samym squashem mimo gry 4 razy w tygodniu. Dobrze do tego dorzucić jakieś ćwiczenia kardio albo rower:)
  • Odpowiedz
@Dominias:
po pierwsze - zegarki licza kcale w przybliżeniu dobrze gdy maja spelnione te o to warunki:
1)
Masz prawidłowo określony hrMax i strefy treningowe (nie wyliczenie z kalkulatora to nie jest prawidlowe hrMax) lub tętno progowe i strefy na jego podstawie. (u mnie roznica miedzy maxem z kalkulatora a prawdziwym z testu to okolo 15bpm)
2) masz podana prawidlową wagę
3) prawidlowo odczytują tętno - sorry ale zegarki tego nie robia. Szczególnie przy intensywnym wysilku. Potrafilem miec rozjazd nawet 30bpm względem pasa. Zegarki odczytuja dobrze jak sobie siedzisz na dupie i masz ręke na poziomie serducha. W tedy pokrywa sie to
  • Odpowiedz
@Hipodups: Nic dodać.. w zakresie pomiaru tętna z nadgarstka powiem Ci, że zmieniłem mojego wysłużonego M400 na GritX Pro i testowałem sobie pomiar tętna na trenażerze - TACX połączony z pasem H10, a na zegarku odpalony trening na rowerze stacjonarnym i pomiary są mega zbliżone.
  • Odpowiedz
@Dominias: #!$%@?ąc od rozkmin na temat sensowności ustawień, moim zdaniem zegarek Polara liczy kalorie inaczej.

Po wprowadzeniu dokładnie tych samych danych (waga, wzrost, strefy tętna, płeć, wiek) do dwóch sprzętów - mam Corosa, miałam Vantage M - w przypadku C dostaję znacznie mniejsze wyniki (i to stosunkowo coraz mniejsze wraz z długością trwania aktywności). Polar dodatkowo pyta o poziom dziennej aktywności na podstawie czego szacuje twój dzienny wydatek kaloryczny i
  • Odpowiedz
@Dominias: Jak chcesz w miarę dokładnie obliczone spalanie to musisz co najmniej spełnić dwa warunki:

1. Pulsometr na klatę
2. znać twoją wartość HRmax, wyznaczoną jedną z technik mierzenia. O kalkulatorze HRmax nawet nie myśl. Bo to ile spalasz kcal mega zależy od tego w której swojej strefie tętna jesteś (każdy ma inaczej je poustawiane). Niestety HRmax jest też trochę inne dla różnych dyscyplin, ale tę różnicę można już w
  • Odpowiedz