Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad kupnem nowego auta. Znaczy nie nowego, że z salonu, ale innego niż mam teraz, bo już mnie denerwuje ta be-ema ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie chcę wydawać nie wiadomo jak dużo, raczej okolice 30-40 tys. ze wskazaniem na 30 bardziej.

Ogólne przemyślenia:
- tylko Hatchback lub coupe (nie chce żeby było za duże)
- moc 150-250 KM,
- jeżdżę raczej sam lub z dziewczyną więc miejsce z tyłu nie tak ważne,
- dzieci nie planuję,
- nie chce już BMW :p
- raczej napęd na przód (ewentualnie 4x4, ale chyba mało takich w budżecie)
- fajnie jakby było rzadziej spotykane i nie za brzydkie,

Ogólnie co mnie zainteresowało ostatnio i ceny mniej więcej jakie widziałem (tak, wiem, ostatnio poszły w górę strasznie...)
Zakładamy, że są w dobrym stanie i nie najtańsze dostępne:
- Focus 2013 1.6 150KM (pakiet stylistyczny S) ok 31k,
- Fiesta ST 2013 1.6 182KM ok 36k
- Brera 2006 3.2 Q4 260KM ok 39k
- Scirocco 2009 2.0 200KM ok 35k

Czy w ogóle w złą stronę idę i żadne z tych aut się nie nadaje / nie w tej cenie / macie lepsze, które możecie polecić?
Zdjęcie poglądowe
#motoryzacja #auto #auta #kupieauto #samochody #kiciochpyta #alfaromeo #ford #volkswagen #pytanie
deadecho - Mirki, zastanawiam się nad kupnem nowego auta. Znaczy nie nowego, że z sal...

źródło: comment_16438308395xDnvYO69ePBBQTmnRnKhX.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
- raczej napęd na przód (ewentualnie 4x4, ale chyba mało takich w budżecie)


@deadecho: jeździłem kilkoma fwd 200-250 koni i była to porażka względem rwd (brak trakcji, podsterowność), ciekawi mnie skąd ty doszedłeś do takiego pomysłu
  • Odpowiedz
@deadecho: brerajest zajebista jak chcesz bic konia do wygladu.. Ale reszta bedzie Cie #!$%@? jak w bmw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak cos rzadkiego to moze volvo c70? Jesli sie cabrio nie boisz to fajny wybor imo
  • Odpowiedz
@deadecho: 3.2 w alfie to już nie Busso i awaryjny podobno. Ale wiesz, może można trafić dobry egzemplarz. W Scirocco 2.0 to chyba pierwsze TFSI czyli będzie brać olej bo ma wadę konstrukcyjną. Niemniej obydwa auta mi się mega podobają ( ʖ̯) więc Cie rozumiem
  • Odpowiedz
@widme: Napisał, że BMW za mocno portfel drenuje.
@deadecho: W tych piniondzach chyba można też popatrzeć za Hyundaiem Genesis Coupe, ale mało tego jeździ, tak samo mało ogłoszeń na olx. Albo Peugeot RCZ, ale tutaj benzyna to tylko wadliwe 1.6 Turbo więc pozostaje tylko diesel.
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: a rwd?
@deadecho jeśli kwestią są finanse to na pewno odpuść włoskie auta. Sciroco też bym odpuścił. Dużo zbyt skomplikowanych technologii ma upchane.
Ja sugerowałbym w japońską motoryzację, koniecznie w benzynie.
  • Odpowiedz
@deadecho: Niezależnie co wybierzesz, nalegaj na zapewnienia odnośnie stanu silnika, tj. jakie zużycie oleju, jak był serwisowany. Sporo teraz spraw z takimi wadami pojazdu prowadzę, a często wychodzą one późno na jaw co jest kłopotliwe dowodowo. Jak Ci się uda narzucić wzór umowy sprzedawcy to proponuję ten mojego autorstwa, który jest bardzo korzystny z perspektywy kupującego.
  • Odpowiedz
a rwd?


@widme: Też mnie to ciekawi. Może na śliskim OP niepewnie się czuje. W sumie nie jeździłem nigdy z rwd, ciekawe jak to jest :)

Też pomyślałem o Japonii, tylko co ciekawego w tym budżecie może być?
Celica chyba
  • Odpowiedz
@deadecho: Może Volvo C30 T5?
Brera to opasłe auto, które może i ma #!$%@? rozłożoną masę, ale przynajmniej nie jest szybkie. Fajnie to wygląda, ale nic poza tym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz