Wpis z mikrobloga

Jakieś protipy, żeby facebook.com działał lepiej na słabszym komputerze?

Mam starszą sąsiadkę co jak mówi bardzo lubi oglądać transmisje live na facebooku. Ma słabszy sprzęt bo jak na zdjęciu i pomimo szybkiego internetu to jednak cały czas ma opóźnienia i stream nagle jej klatkuje, komentarze się nie odświeżają. Godzinny stream musi kilka razy odświeżać itp

Co możecie polecić by jej ten problem zniwelować? Używanie Opery, Brave? Może znacie jakieś rozszerzenia do przeglądarki, które poprawiają wydajność fb.com?

#windows #windows10 #informatyka #pcmasterrace #chrome #opera #pytanie #kichiochpyta #pytaniedoeksperta
LubieKiedy - Jakieś protipy, żeby facebook.com działał lepiej na słabszym komputerze?...

źródło: comment_1643818936R3yp8mbNwp5w0aVHn4TOEg.jpg

Pobierz
  • 6
@LubieKiedy: @ujdzie:

>N4200 to dramat totalny


Moja matka ma laptopa z celeronem N3350 i działa całkiem ok. Co prawda powoli się uruchamia, ale strony działają całkiem dobrze. Widziałem laptopy z tym samym procesorem, które działały bardzo wolno, głównie przez beznadziejne dyski twarde. Moim zdaniem od wymiany dysku na SSD powinieneś zacząć.
@LubieKiedy: jeśli jest otwarta na wydanie hajsu i opcje korzystania z PC to spokojnie za kilka stówek można kupić kompa, który bez problemu to ogarnie np. coś na intelu i5 drugiej generacji. Jakiś tani lapek też by to ogarnął pewnie.
Z tym co ma żal coś kombinować bo raczej i tak nie pomoże.