Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ostatnio przeglądając #tiktok natknąłem się na filmik jakiejś typowej #p0lka która wyśmiewała się z facetów którzy zarabiają w Polsce ok 3 tyś netto ( I nie mówimy tutaj o wykopach programistach 15k ) tylko realiach. Najzabawniejsze było to że typowi faceci który spuszczali się nad filmikiem tej #polki pisali dokładnie to samo co ta laska mówiła i tłumaczyli to tym że nawet na waciki nie starczy ( dla mężczyzn xD ) podkreśliła na koniec że te trzy tysiące to ona wydaje na paliwo. Jestem ciekaw czy to kolejna która zarabia na czyimś powodzeniu - na swoim facecie. Co wy sądzicie o takich zachowaniach?

Wg was ok 3 tys na rękę to dużo czy mało?

#blackpill #rozowepaski #niebieskiepaski #tinder #badoo #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pytanie
  • 37
  • Odpowiedz
Najzabawniejsze było to że typowi faceci który spuszczali się nad filmikiem tej #polki pisali dokładnie to samo co ta laska


@pavl_: małe sprostowanie. "Faceci" nie wchodzą na tiktoka i nie oglądają takich filmów. To raczej jakieś bezjajeczne, młodociane ameby intelektualne.
  • Odpowiedz
@pavl_: zależy jakie miasto/wieś. Jest mnóstwo małych miasteczek, z dala od wojewódzkich, wsi, gdzie o 3k na łapę marzy większość mieszkańców i jest to rozsądna pensja, natomiast w miastach wojewódzkich no to 3k na łapę to już jest naprawdę bardzo mało. Niestety jest mnóstwo zawodów (nawet po studiach) gdzie taka pensja nikogo nie dziwi (młody nauczyciel, farmaceuta, początkujący architekt, geodeta, urzędnicy z wymaganym mgr) to są wszystko ludzie, którzy zarabiają
  • Odpowiedz
@pavl_: Pewnie dlatego, że są zawody, gdzie stawki mocno wystrzeliły i każdy teraz próbuje do nich równać, albo ich przebijać. Jak taka pusta panna usłyszy, że byle robol na budowie trzepiący worki po cemencie, zarabia z nadgodzinami 7 koła, a ty wielki pan po studiach zarabiasz 3k to nagle jej coś w bani kiełkuje, że być może nie jesteś zbyt zaradny skoro tyle zarabiasz. Cała wykończeniówka wystrzeliła, fachowcy, finansjera, gastronomia
  • Odpowiedz
jak większość zarobków w Polsce najniższa krajowa.


@pavl_: ja chyba obracam się w toksycznym towarzystwie, bo wszyscy wokół trzepią po 10 k na rękę. Deprymujące to jest trochę :(
  • Odpowiedz
@pavl_: jak ktoś mieszka z rodzicami albo dostał mieszkanie w spadku to OK, ale w każdym innym przypadku 3 tys. to jest po prostu mało, żeby żyć normalnie, mieć na jakieś rozrywki i jeszcze móc trochę odłożyć. Zwłaszcza w dużym mieście. Dla mnie 3 tys. nie stanowiłoby problemu na początku znajomości, ale jeżeli taka kasa jest dla kogoś życiową ambicją i nic z tym nie chce dalej zrobić, to trochę
  • Odpowiedz
@cutecatboy: i tu jest ważna rzecz powiedziana. Jeżeli ktoś działa w kierunku żeby zarabiać więcej to spoko, ale jeżeli dla kogoś te 3k jest zadowalające i nic z tym nie robi to kiepsko. Acz samo wyśmiewanie za zarobki jest nie na miejscu i poniżej krytyki.
  • Odpowiedz
@pavl_: 3k na rękę to nie dużo, to wręcz mało ale to STANDARD. Takie są realia życia w polsce.

Nie wiem gdzie te #!$%@? wynajdują tych kolesi, bo serio mały % społeczeństwa ma więcej niż średnia krajowa a średnia krajowa to wciąż poniżej 5k netto.

Nawet za bardzo nie ma możliwości, by duża grupa facetów zarabiała 10-15k, bo to nie ten poziom gospodarki.

#!$%@?ć materialistki. Taką to tylko wyruchać i
  • Odpowiedz
@pavl_: 3k jest OK na start dla młodej osoby, która jeszcze mieszka z rodzicami i nie ponosi opłat za mieszkanie, itp. Utrzymać się niby można wynajmując jakiś pokój ze studentami i jedząc ryż z kurczakiem codziennie, ale co to za życie... W dobrym miesiacu zarobie 7-8k i uważam ze jest to absolutne minimum dla singla żeby żyć na poziomie. A i tak cisnę dalej żeby zwiększać stale zarobki, bo to
  • Odpowiedz
@pavl_: Mój rekord to zarobić w tydzień 10-krotność 3 tysięcy.
Moja ex, w której dalej jestem zakochany jest teraz z policjantem, od którego w jeden dyżur zarabiam więcej.
Wierzenie, że laski lecą na hajs to cope
  • Odpowiedz
@pavl_: 3 tys. to ogólnie mało, kwestia miasta, potrzeb i wieku.
Z wacikami to przesada.
Da się na pewno żyć i funkcjonować. (Bo żeby się dobrze bawić w życiu wcale nie trzeba wiele pieniędzy). A jak mieszkasz z rodzicami to w ogóle luz.

jak większość zarobków w Polsce najniższa krajowa.


@pavl_: Nie, to nie większość, poszukaj statystyk. Mediana jest z tego co kojarzę jest wyższa niż 3k.
  • Odpowiedz