Wpis z mikrobloga

Czy należy wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, gdy roszczenie zostało zaspokojone w całości przed posiedzeniem niejawnym Sądu?

1. Spółdzielnia mieszkaniowa pozwała mnie o zapłatę czynszów.
2. Jako że zgadzam się z roszczeniem po otrzymaniu pism pozwu zapłaciłem wszystkie zaległe czynsze.
3. Zadzwoniłem do spółdzielni - miła pani powiedziała "proszę się nie martwić, wycofamy pozew".
4. Sprawa i tak się odbyła, dostałem doręczenie odpisu nakazu zapłaty

Wracam do pytania z góry postu. Czy należy wnieść sprzeciw? Nie chce mieć nabrudzone w papierach przez relatywnie niedużą kwotę, ale pytanie czy taki sprzeciw w ogóle byłby skuteczny?

Pozew wniesiony 12.12.2021, czynsze zapłacone 30.12.2021, sprawa rozpatrzona 31.12.2021, nakaz zapłaty wydany tego samego dnia, a doręczenie wciąż pozwala terminem na złożenie sprzeciwu.

#prawo #poradaprawna
  • 7
@hub_bub: wniesienie sprzeciwu mialoby sens tylko zeby wygrać na kosztach uznajac powództwo przy pierwszej czynnosci jesli nie dales powodow do jego wytoczenia np. Wczesniej nie wzywali cie do zaplaty i od razu zlozyli pozew
@Adams_GA: jasne, czyli jeżeli na tych dwóch stówach za sprawę mi nie zależy, to reguluje wszystko we spółdzielni i jest gitówa. Rozumiem, że taki nakaz bez angażowania komornika nie zagrozi mojemu "dobremu imieniu" -nie będzie mnie w internecie na stronach dluznicy.pl itp.?