Wpis z mikrobloga

Jak się kupuje używany rower to na co zwrócić uwagę? Jak będę szarpać ręką za korbę, żeby sprawdzić czy są luzy to wyjdę na dzbana? To mój pierwszy rower od 8 lat, więc pewnie sporo się zmieniło, a ja zapomniałem jakie części są w rowerze. Rower, który chce kupić to zwykły górski Kross Black Edition.
Pls help.
#rower #mtb
  • 14
@beerman: na pewno warto spojrzeć na rower z jakiejś odległości przodu i z tyłu czy czasem nie jest przekoszony i nie zostawia dwóch śladów. Można też postawić go do góry kołami, zdjąć koła i obejrzeć dokładnie widelec oraz tylny trójkąt czy są proste i nie ma pęknięć. Jak kupisz gruza z jakąs poważną wadą to wtedy wyjdziesz na dzbana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@beerman najlepiej idź z jakimś znajomym rowerowym świrem.
Jak się okaże, że napęd i osprzęt już są zajechane,to przy dzisiejszych cenach części i usług serwisowych (bo jak nie masz odpowiednich narzędzi i wiedzy, większości rzeczy nie zrobisz samemu) może się okazać, że będzie trzeba włożyć drugie tyle, żeby doprowadzić to do porządku.
@beksajt: ale akurat krzywe ramy to nie jest nic niezwykłego i takie rowery jeżdżą w miarę normalnie. To da sie w praktyce wyczuć tylko w czasie jazdy bez trzymania kierownicy - wówczas równowagę sie łapie podczas jazdy w lekkim pochyleniu na jeden bok…
@beksajt: po prostu wiem iż krzywe ramy, czy nieidealne haki to nic niezwykłego. One fabrycznie mogą być takie.
Zauważ ze haki koła mogą aż w 3 płaszczyznach sie różnić jeden od drugiego i że wcale nie tak łatwo jest to stwierdzić. Możesz nawet o tym nie wiedzieć ze masz taką. Bo nie zostawia ona dwóch śladów :D
@bibsz: dlatego pisałem o tym żeby patrzeć czy na oko nie jest przekoszone np. o 1cm. Jeśli organoleptycznie nie widać odchyleń to ok. Nie chodzi tu o sprawdzanie suwmiarką co do dziesiątych części milimetra. Tu masz przykład mojej szosy po wypadku. Normalnie podczas jazdy tego nie było czuć, ale jednak rama została przekoszona i raczej nie chciałbym takiej kupić.
b.....t - @bibsz: dlatego pisałem o tym żeby patrzeć czy na oko nie jest przekoszone ...

źródło: comment_1643796721rjFyq0ym2rv0mBXh2Zy8GV.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: ok, sprawdzę.

@GrubyKociol: racja, dzięki bardzo.

@Loob77: cenne rady dzięki.

@beksajt: dzięki, na to nie wpadłem. No i podwójne dzięki za fotki.

@Cementoasfalto: chciałbym, ale właśnie nie mam nikogo takiego pod ręką, a i tak jadę 50km po ten rower, ale sprawdzę najdokładniej jak mogę po waszych radach.

Dzięki za wszystkie rady, sporo tego. Jutro wieczorem jadę oglądać maszynę, mam nadzieję że nie będzie mocno padać.