Wpis z mikrobloga

Bondziorno, ostatnimi czasy trochę mi się zaczęły psuć roślinki w akwarium (pic related)
Zamówiłem z tego względu testy zooleka i wyniki prezentują się następująco:
pH 7,6
GH 13*
KH 10*
NO3 5
PO4 0,25
K 10
Ca 65
Mg 6
Fe w ogóle nie zabarwiło próbówki, ale z tego co słyszałem to te testy dość słabo działają.
Do tego ślimak Clithon Corona którego kupiłem 2 miesiące temu ma wybrakowaną muszlę (tą część którą wyprodukował u mnie w akwarium)
Akwarium 43l na piasku do piaskownic z kulkami glinianymi ze stawu nieopodal, filtr Pat Mini, lampa Chihiros c301, CO2 z bimbrowni.
Obsada:
8 Bystrzyków Amandy (2 niestety padły przez puchlinę, miały odstające łuski i wyłupiaste oczy, urozmaiciłem trochę dietę i mam nadzieję że będzie poprawa)
7 Kirysków Pigmeji
5 Otosków Przyujściowych
2 slimaki
3 krewetki Amano
no i od cholery Caridina Yellow Neon, które na początku się mnożyły jak króliki i prawie każda dorosła sztuka nosiła jajka, w tym momencie nie widzę żadnej (gdzieś przeczytałem że wypławki mogą być powodem takiej sytuacji)

Zdjęcia w komentarzach
Jakieś propozycje jak ratować sytuację?
#akwarystyka #akwarium
JemMandarynke - Bondziorno, ostatnimi czasy trochę mi się zaczęły psuć roślinki w akw...

źródło: comment_1643749714Vqw1ndn0aL5qo8MbQXKCar.jpg

Pobierz
  • 14
@ayyy_lmao worek zamontowany, czekam na efekty.

@Rymcimpymcim otoskom regularnie podaje tabletki ze spiruliną i od czasu do czasu ogórka zielonego w plasterkach.

@fimino post napisałem po to żeby wiedzieć jak i czym nawozić, jeśli pytasz o nawozy które stosuje obecnie ciągle to nie ma żadnych takowych. Skąd informacje wziąłeś o amano w 60l nie wiem, ale żadna strona internetowa o nich nie podaje takich informacji