Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Proste pytanie, szukam swojej pierwszej pracy. Miesiąc temu wysłałem CV do dwóch firm. Zgłosiły się obie, jednak ta druga to było korpo, bardziej rozwojowa i omamili mnie jakimiś bzdurami o szkoleniach itd., więc tej drugiej odmówiłem. Niestety okazało się, że mnie wystawili. Przez miesiąc mnie zbywali, mówili "Spokojnie, proszę zadzwonić w X dniu i ustalimy termin podpisania umowy" i dopiero teraz powiedzieli oficjalnie, że mają kogoś lepszego na moje miejsce. W związku z tym chciałem zwrócić się z ponowną prośbą do tych co im odmówiłem. Jednak nie wiem czy to nie będzie głupio wyglądało, najpierw się zgłaszam, potem rezygnuję a po miesiącu znowu chcę pracować. Co gorsza z drugiej strony innych wiem, że innych ofert nie dostanę. Wysłałem już ponad 300 CV, wszędzie gdzie się da, nawet do firm kurierskich czy na listonosza Poczty Polskiej i oprócz tych dwóch nikt się nie odezwał.
#szukampracy #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f9632799f26e000a5d5aeb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Zadzwoń do rekrutera tamtego i zapytaj czy aktualne, oni potrzebuja pracowników nie kierują się prywatą tak bardzo. A ta pierwsza historia? Nie brzmi jak korpo, oni nigdy nie powiedzą żebyś zadzownił tam kiedyś.
OP: @xevske: tak, to było korpo. Zbywali mnie, że zadzwonią za dwa tygodnie a ja im uwierzyłem. Po dwóch tygodniach powiedzieli, że zadzwonią za kilka dni bo rekrutacja jeszcze się nie zakończyła. Potem okazało się, że wzięli inną osobę i tyle.
@szkodnikPL: wszystko jest, nawet klauzula. Po prostu nie mam żadnego doświadczenia (nawet na staż mnie nie chcą) przez co moje CV jest puste. Zależy mi więc na tej
@AnonimoweMirkoWyznania: mało to etyczne ale możesz skłamać w cv wpisując fałszywą pozycję gdzie niby pracowałeś, a co będzie pokrewne z miejscem gdzie byś chciał pracować. Jak będą pytali o świadectwo pracy powiesz że nie masz bo pracowałeś na umowie zlecenie, a tego nikt nie sprawdzi. Twoje CV musi zwracać uwagę aby cię zaprosili, a potem musisz jeszcze umieć się zaprezentować na rozmowie czyli w praktyce-schludny strój i pewna siebie, ale uprzejma