Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2211
Wczoraj w godzinach popołudniowych dodałem post w którym żaliłem się na wielkość papieru toaletowego Queen typu Komfort, który ma trzy warstwy i powinien mieć 200 listków (mówimy tu o jednej rolce oczywiście). Nie spodziewałem się, że ktoś to skomentuje, a jednak. No i zrobiły się gorące xD

TL;DR


Dobra, do rzeczy. Specjalnie pojechałem kupić, a jakże, zwykłą paczkę Queen Komfort 10 rolek w promocji. Tylko po to, żeby nie było, że w grudniu kupiłem jakiś inny papier. Mamy tu więc rolki z mega paki 16sztuk oraz ze zwykłej paczki 10 sztuk. Obie paczki zakupione w tym miesiącu w tej samej Biedronce (jakby to miało znaczenie, no ale wspominam o tym)

W doświadczeniu użyłem po trzy (3) rolki z każdego opakowania, oznaczyłem je ("a" to rolki z mega paki, "b" to rolki ze zwykłej paczki) i zważyłem. Oprócz oczywistej różnicy na pierwszy rzut oka (średnica rolek) dochodzi także wysokość (czy tam długość, jak kto woli) rolki.

Ktoś powie, ale czego się czepiasz? No tego, że kilka mm tu, kilka cm tam i już się robi oszczędność dla producenta. Przy produkcji rzędu milionów taka oszczędność będzie już znaczna. A konsument? Osobiście czuję się delikatnie zrobiony w osła (bo czy oszukany? Nie mnie to oceniać) Przyzwyczajony do dobrej jakości papieru no i stosunku ceny do tejże, złapałem się na promocję mega paki. Na opakowaniu oczywiście nie ma wzmianki o mniejszych rolkach, czy innej jakości. Jakby napisane było magiczne słowo "gratis" nie byłoby sprawy. Ale tu kupuję 16 rolek i jedyną różnicą w stosunku do opakowania 10 rolek powinna być właśnie liczba rolek, a tu niestety rolki są mniejsze i lżejsze. No i jakościowo opakowanie 16 rolek wypada gorzej. W pomiarach korzystałem z dwóch wag, kuchennej i menniczej, obie z nowymi bateriami i przed każdym pomiarem tarowane (wagi w nawiasach z menniczej)

Wyniki:
Waga
1a:123g (122,82g) 1b:125g (125,50g)
2a:123g (123,12g) 2b:126g (126,81g)
3a:123g (123,35g) 3b:125g (126,05g)

Liczba listków
1a: 199,5 1b: 200
2a: 199    2b: 200
3a: 199,5 3b: 200

Waga rurki
1a: 5g (4,88g) 1b: 5g (4,60g)
2a: 5g (4,85g) 2b: 5g (4,70g)
3a: 5g (4,82g) 3b: 5g (4,67g)

Podsumowując, od dzisiaj zostanę przy normalnej paczce 10 rolek. Myślę, że jest to jeden z lepszych papierów toaletowych na rynku (σ ͜ʖσ) Stosunek ceny do jakości jest moim zdaniem widoczny gołą dup..gołym okiem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Czy to oszustwo? Chyba nie, zwykły chwyt marketingowy jak ktoś napisał, chociaż mógłbym się przyczepić że na trzy rolki z mega paki żadna nie miała 200 listków, no i jakość gorsza. Kartonowe rurki też cięższe.

Pozdrawiam, dobrej nocy i miłego posiedzenia.

#eksperyment #gruparatowaniapoziomu #obliczenia #papiertoaletowy
kurlapejter - Wczoraj w godzinach popołudniowych dodałem post w którym żaliłem się na...

źródło: comment_1643745398NIpXc9T7n3Ziobopsxbyna.jpg

Pobierz
  • 153
  • Odpowiedz
@kurlapejter: mam akurat opakowanie po 10 rolek Queen, zważyłem u siebie ze rdzeniem na obu wagach - kuchennej i "jubilerskiej" i wahania od 127-129g, także jeśli dalej te 16 sztuk ważą po 123 to xDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jarzyn86: no liczę bo pomyślałem że sprawdzę. Bo kto liczy listki papieru? No i kurła nie ma 200.

Pracujesz? A wypłatę co miesiąc sprawdzasz? Czy lejesz na to? Bo może 30zł gdzieś ktoś sobie ucina, a Ty nawet nie masz pojęcia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lukazh: właśnie nie hobby. Ja bym to nazwał sprawdzeniem, czy jest tak jak reklamują na opakowaniu. No przy okazji i porównanie między paczkami. Chociaż adbuster ze mnie żaden. Może inaczej, świadomy konsument? Może jakby więcej ludzi zwracało uwagę na produky, które kupują + ewentualne zgłoszenie do UOKiK to producenci nie cięliby w ch..kulki? Nie wiem, ale się domyślam.
  • Odpowiedz
#!$%@? mnie obchodzi polityka i krzyki antyszczepow. Papier toaletowy to wazna rzecz a nie jakies lgbt czy inne blm


@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: I to własnie dlatego mamy jak mamy, bo ludzie zajmują się tematem papieru toaletowego zamiast palącymi problemami ich ojczyzny.

Siedź dalej i #!$%@? o papierze a potem się dziw że w Polsce coraz gorzej skoro papier toaletowy jest dla ciebie najwazniejszym tematem.
  • Odpowiedz
Z moich obserwacji wynika ze producent bez jakichkolwiek inwestycji moze zwiekszyc swoje zyski zmieniajac jeden parametr. A mianowicie wystarczy ze zmieni dlugosc listka na wieksza i juz wplywa wieksza kasa na konto. A jak? A no i tak rwie sie papier od perforacji do perforacji, wiec przy dluzszym listku zuzyjemy papieru wiecej, wiec i do sklepu trzeba isc czesciej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzalonyAndrzej: podbijam pytanie, jak to jest z tym papierem? Ta sama marka i model ale inna jakość. Biedronka ma w dupie moje pytanie i jeszcze nie odpowiedzieli to moze Ty się jakoś dowiesz? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kurlapejter: Hej. Nie jestem w temacie więc powiedz:
1. Cena opakowania 10 rolkowego
2. Cena opakowanie 16 rolkowego
3. Podziel cenę opakowania 10 rolkowego na całkowitą liczbę listków w opakowaniu 10 rolkowym
4. Podziel cenę opakowania 16 rolkowego na całkowita liczbe listków w opakowaniu 16 rolkowym.

Zakładając że listek ma podobną ilość warstw i wytrzymałość a różnica jest w wytłoczeniach lub "luźności spakowania" i dlatego te 10 rolkowe zajmują więcej miejsca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@agentwywiadu: kurcze, że tak powiem, 1.2.3.4. wszystko jest tutaj w komentarzach (ceny), a znając ceny możesz pomnożyć 10 lub 16 rolek x 200 listków papieru. Wtedy możesz podzielić co tylko chcesz.

https://www.wykop.pl/wpis/63432457/#comment-224838957

Info odnośnie pakowania jest w najnowszym poście na tagu - odpowiedzi BOK Biedronki.

5. https://www.wykop.pl/wpis/63432457/#comment-224836013

Niestety wypok nie ma opcji edycji głównych postów po pewnym czasie i/lub jak już pojawią się komentarze - stąd uzupełnienie informacji dodałem w komentarzach.
  • Odpowiedz