Wpis z mikrobloga

Na parkingu znalazłem torbę. W środku laptop i dokument na którym był numer telefonu do właściciela.
Dzwonię do niego, że znalazłem zgubę i czeka do odbioru. Gościu mówi, że w poniedziałek będzie w okolicach i się odezwie.
No to czekam i od paru dni cisza.
W końcu dostaję od niego smsa:
Pobierz marquesss - Na parkingu znalazłem torbę. W środku laptop i dokument na którym był num...
źródło: comment_16437097358zgLVRHFD2L8RghESNwFc2.jpg
  • 109
@marquesss: kiedyś w wawie na stadionie były takie akcje, że gościu stawiał walizke i odchodził. Po chwili przypadkowy ktoś bierze tą walizke no i pojawia się właściciel co to zostawił. Sprawdza w środku i brakuje 10k (oczywiście nie brakowało) no i płacisz albo #!$%@? :)

Troche mi to przypomina tą sytuacje z tym lapkiem, bo później może ten właściciel od ciebie czegoś żądać.
Powinieneś po pierwszej rozmowie zawieźć to co znalazłeś na policję, dane świadków są teraz utajnione i nie ma ich w głównych aktach. Były już sytuacje z celowym zostawianiem telefonów, które zawierały oprogramowanie szpiegujące.


@janusz00: Ja bym od razu zakładał, że w tej torbie jest bomba i wezwał saperów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie można zakładać takich scenariuszy, bo gdzieś w mediach się słyszało, że coś takiego komuś
@marquesss: jeśli to nie B8 (a na tym portalu wszystkiego można się spodziewać) to wygląda to na próbę przekonania Cię do włączenia laptopa w swoim domu i podłączenia go do sieci (co i tak zrobiłoby 99% osób po znalezieniu laptopa). W żadnym wypadku bym tego nie robił. Wygląda jak wymyślny scam (albo pomysłowa zarzutka na wypok( ͡° ͜ʖ ͡°))