Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@suqmadiq2ama: Kocham to #!$%@? o wykształceniu. Po pierwsze wykształcenie licealne w tamtym okresie było dość wysokie - mało było uczelni i mało było Mgrów. Po wojnie podobnie (z kolei w dużej części z braku kadr) - moja babcia została pielęgniarką po bodaj pół rocznym kursie, który potem musiała podwyższyć w jakichś kursach czy szkołach podyplomowych.

Po drugie ta merytokratyczność i ę ą to sroga kpina - tak jakby wykształcenie było mocno
@myrmekochoria: Dla mnie najbardziej szokujące obrazy wojny, nie licząc tych z obozów zagłady, to te z okresu tzw. "Holokaustu od kul" np. spod Babiego Jaru. Nadzy ludzie czekający na strzał w tył głowy by upaść na leżący już stos ciał. Coś okropnego. II Wojna Światowa to był szczyt okropieństwa i nienawiści rasy ludzkiej, a Front Wschodni wymykał się już wszystkim limitom.
@suqmadiq2ama: Czy ty właśnie wkleiłeś czyjś cytat ne temat tego jak kilku gnębionych ludzi stworzyło jedną z najbardziej zbrodniczych machin w historii, po to żeby za chwilę opluć ludzi gnębionych?

To oczywiście moja osobista opinia i w sumie gówno wiem, ale raczej żeby taka machina ruszyła i działała potrzeba było co najmniej intelektu.
Ja z kolei w jej działaniu widzę coś całkiem odwrotnego niż ty. Żeby miało miejsce to się działo
XD poczytaj komentarze na wykopie, jest tu spora liczba idiotów wierzących w to że dzięki wojnie znajdą się w tym ułamku wygrywów pomimo tego że dzisiaj nikt na nich nie splunie z powodu #!$%@?.


@suqmadiq2ama: @Koliat: tak w temacie polecę ostatnią rozmowę podcastu TOKFM Stawiszyńskiego z programu godzina filozofów z prof. Andrzejem Lederem z PAN pt. " Prof Leder o lękach i fantazjach wojennych". Właśnie poruszany jest między innymi ten
@Phyrexia2: A w jaki sposób pis dostał władze i kto na nich głosował? I dlaczego wciąż mają lejce? Niby robią źle i fuj a jednak dalej rządzą - no coś takiego, kto by pomyśloł ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na spotkania z jaszczurem to studenci filozofii chodzą?
@Formbi: Matko jedyna, zadałem tylko pytanie, bo nie widzi się na co dzień na ulicy kobiet w pończochach. Chciałem wiedzieć, czy jest za tym coś więcej. Może była prostytutką, a może po prostu tak się ubierała, może była na jakiejś randce z innym Żydem. Tyle i aż tyle.

To ty się z #!$%@? na łby pozamieniałeś, skoro w zwykłym pytaniu widzisz seksualny podtekst.
wyśmiewa fakt, że wielu z nich nie nawet ukończyła procesu edukacji, oraz że była nieprzygotowanymi do życia nieudacznikami.


@Merhant: To co, nieprzygotowane nieudaczniki podbiły Europe? A przygotowane udaczniki poddawały się grzecznie, przepraszały i szły na spalenie? Brzmi raczej że było odwrotnie.
Co ma na celu wmawianie sobie że nazisci, Hitler, itd, to były nieudaczniki patałachy zboczeńcy i co tam jeszcze fantazja nie poniesie? Nie byli. Przykro mi. Trzecia Rzesza była państwem
@dyskutek2: No tak, ale ten cytat brzmi zbyt nowocześnie, gdzie dzisiaj faktycznie brak studiów u kogoś ogarniętego dziwi - profesorkom by się wydawało, że bez tytułu przed nazwiskiem nie jest człowiekiem.
Dla mnie to jest jedna z najgorszych fotografii z II wojny -żydowskie dzieci z Lipawy na Łotwie obserwują rozstrzeliwanie na wydmach przez Einsatzgruppen -te dzieci są następne w kolejce... Był kiedyś dobry serial o Einsatzgruppen na Netfliksie i własnie tam była opisana ta historia . Elektryk który pracował u oficera SS zauważyl negatywy, wyniósł je i zrobił kopie zdjęc.
źródło: comment_1643749179dZHu7eDa5hd90BVpeKjy39.jpg
A gówno prawda xD. Nawet wtedy się śmiali z jego wzrostu. Tłumaczenie (mniej więcej): Jak powinien wyglądać prawdziwy aryjczyk? Blondyn jak Hitler, smugły jak Goering, wysoki jak Goebbels


@polskimurarzpl: Hitler był ciemnym blondynem. Wyglądał jak brunet na ówczesnych filmach ale to wynika ze specyfiki przekłamań czarnobiałych nagrań. Tyle jeśli chodzi o wiedzę ówczesnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@T_rex77 SSmani i łotewscy pomocnicy nakazywali matkom podnoszenie niemowląt i młodszych dzieci na wysokość głowy dorosłego aby zabijać dwie ofiary jednym pociskiem.
@suqmadiq2ama podczas procesu w Norymberdze sprawdzono inteligencję oskarżonych. Wszyscy mieli ponadprzeciętną. Goering zdaje się oscylował coś koło iq165 . To ze szkół nie pokonczyli nie świadczy o tym że to tępi ludzie byli. Wołoszański jest dobry do zachęcania nauka historia , ale jako źródło wiedzy jest daremny