Wpis z mikrobloga

ok hotspot dotarł (https://hotspot.controllino.com/) i teraz nie ogarniam procedury przyłączenia,
w apce utworzyłem portfel (stan 0 HNT / 0 USD / 0 DC), nadało 12 słów kluczowych i adres portfela (około 50 liter i cyfr),
w dashboard hotspota po wpisaniu ww adresu portfela wygenerowało kod QR do zeskanowania w apce Helium i tam się przy dodawaniu urządzenia niby otwira okienko skanera i widać ten kod ale nic się nie dzieje, nie idzie dalej, nie ma żadnego przycisku zatwierdź, nie ma komunikatu błędu. Czy przed ww procedurą portfel powinien być zasilony HNT / USD / DC czy dopiero w kolejnych krokach, gdy portfel i urządzenie już się sparują?

Do czego służy console.helium.com (tu pokazuje stan 10,000 DC), tu też jest opcja dodawania urządzeń ale trzeba podać jakieś ID, EUI, App Key, skąd te ciagi się biorą? Instrukcje z sieci są pisanie jak dla ludzi którzy nie potrzebują instrukcji..

#helium
  • 11
nie ogarniam procedury przyłączenia,


@hu-nows: Naciśnij plus w prawym górnym rogu aplikacji Helium, dalej wszystko będzie jasne.

Do czego służy console.helium.com


@hu-nows: Do korzystania z przesyłu danych w sieci (jako klient).
Naciśnij plus w prawym górnym rogu aplikacji Helium, dalej wszystko będzie jasne


@krzyk2: wszystko jest jasne ale nie działa ¯\_(ツ)_/¯, wrzuciłem temat na discordzie..

Podstawowe pytanie - czy przed parowaniem portfel <-> urządzenie w portfelu powinny być wpłacone jakieś środki, na pokryxcie kosztu operacji "onboardingu", czy to można zrobić dopiero po sparowaniu. Apka Helium nie rzuca komunikatami w stylu "wpłać najpierw środki", w ogóle nie rzuca komunikatami, w tym problem, że
@hu-nows: nie wiem jak z controllino, ale zazwyczaj z innymi masz na wstępie opłacone $10 na wybranie swojej lokalizacji (każda zmiana to właśnie $10), to jest jedyny koszt, ale zazwyczaj opłacony już przez producenta.
@krzyk2: a nie było jeszcze opłaty za dołączenie hotspota do sieci? Przygotowany byłem na koszty rzędu $40 + $10 ale jeżeli wyjdzie taniej to miło. To pierwsza koparka więc na razie błądzę a apka Helium nie pomaga poczatkującemu, jestem rozbestwiony intuicyjnością Revoluta gdzie wszystko dzieje się na klik a tu od razu schody..
@krzyk2: dziś się sparowało, spiszę co i jak dla potomnych
- zamiast męczyć się ze skanowaniem kodu QR wystarczy otworzyć dashboard hotspota na tym samym smartfonie na którym jest zainstalowana apka Helium i dotknąć żółty przycisk pod kodem, przełączy się na apkę i potrzebne pola będą już uzupełnione
- nie krzyczało o "doładowanie" HNT lub USD w celu aktywacji, była informacja, że kwota $10 za przypisanie lokalizacji została wcześniej opłacona w
@hu-nows: No to czas na upgrade anteny i wyciągnięcie jej na zewnątrz (balkon/dach).
Dużo osób poleca mikrotika 6.5dbi, ale to zależy od lokalizacji i tak naprawdę trzeba potestować. U mnie się całkiem nieźle sprawdza.

Różnica HNT wewnątrz a zewnątrz to było 3x lepiej na zewnątrz na tej nowej antenie.
@hu-nows pytanie, jakie masz urządzenie? Zastanawiam się czy wchodzić w temat, moja lokalizacja posiada już 5 urządzeń lub 2 (blok leży w dwóch obszarach, nie wiem do którego przydzieli). Na plus tylko wysokość u mnie bo 11 piętro.
@knight_rider: od 3 miesiecy już działa i coś tam zarabia ale w Poznaniu rozklad urzadzeń w hexach jest kiepski i reward scale mam w okolicy 0,7, jak uzbieram miesiecznie ze 3..4 HNT to jest szał.. moge sie przeniesc wirtualnie do sasiedniego hexa ale to nie wplynie na moj wynik bo i tak wszystkie transmisje mam na wschod Poznania mieszkajac od zachodu

rozstrzel sie wirtualnie z tymi urzadzeniami w hexach wokolo to