Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czym podyktowana jest niechęć Alfy do diesli?
Poprzez kary za co2?
Giulia, piękne auto a w poliftowych egzemplarzach poprawione wady wieku dziecięcego.
Ale,ale dla osoby jeżdżącej rocznie 30/40kkm zupełnie bez sensu. Na rynku wtórnym diesli brak, a w konfiguratorze jako nowy diesel zaczyna się od 250k.

Znajomy ma wersję 2.0 200KM benzyna ale spalanie w mieście oscyluje 12-15, a w trasie 10/11 przy jeździe przepisowo autostradą.
Takie same wyniki robi BMW 340i xdrive a ma ponad 320KM i o wiele lepszą dynamikę.
W Stelvio te wyniki muszą być jeszcze gorsze

#samochody #motoryzacja #alfaromeo
  • 12
@xspeditor: Alfa miewała b.dobre diesle, choćby fiatowski 1.9JTD z 159 i pokrewnych modeli z epoki był bardzo fajny (no na tyle fajny na ile może być diesel)

O obecnym 2.2 z Giulii nic nie wiem, ale rozumiem kupujących - że nie ma diesli z drugiej ręki

Jak ktoś szuka diesla, to najprędzej skończy z generycznym vagiem z TDI, albo jeszcze lepiej jakimś suvem

A taką Julkę z napędęm na tył kupuje
@xspeditor: trzeba czekać na tonale, może jakaś sensowna benzyna będzie. Jak nie to 159 na złom i chyba kupuję giuliettę 1.4 170km + może gaz, chip na 200km, ekonomia i podobno fajnie się prowadzi, a i sam zakup o wiele tańszy, ale wiadomo segment niżej
Alfy nie kupuje się z kalkulatorem, to święte słowa niestety. Wykończenie takie sobie, a ceny części premium
@xspeditor Znajomy musi bardzo wachlować nogą ze mu pali 10/11 przy 140. Na autostradzie raz takie spalanie miałem ale powiedzmy że nie zawsze się trzymałem przepisów. Przewaznie okolo 8/9 litrow wychodzi mi wychodzi. Co do miasta to niestety spalanie skandaliczne.

Co do samego pytania o diesla to po 1 benzyny są solidne i samym softem ludzie robią z nich ~310 koni wiec jest potencjał na lepsze osiągi. Po 2 te diesle są