Wpis z mikrobloga

@chaddeveloper:

Zależy od firmy, ja bym nie zamykał się na ramy czasowe (może jakiś rok - dwa lata bym założył, że to "rozsądnie" spróbować gdzieś indziej), ale...
Nie widzę powodów do zmiany jeżeli
1) Rosną zarobki
2) Mam się od kogo uczyć i mam dostęp do dużo bardziej doświadczonych osób
3) Robię w technologii, która nie skupia się głównie na utrzymaniu archaicznych systemów

6 miesięcy raczej bym nie ryzykował, raczej od
  • Odpowiedz
@chaddeveloper: trzy razy tak zrobisz i w CV masz powód dla którego cię nie warto zatrudniać. Ja zawszę muszę określić na rekrutacji jaki będzie zwrot z kosztu nauczania juniora. Czyli junior musi pracować ze dwa razy dłużej niż się go uczy.
  • Odpowiedz
@chaddeveloper: 3 lata na UOP to próg, w którym wskakujesz w 3-miesięczne wypowiedzenie co, jak błędnie kiedyś zakładałem, bardziej przeszkadza niż pomaga. Kilka wpisów ze stażem mniej niż rok w CV z kolei pozwala stwierdzić rekruterom, że skaczesz jak żabka pomiędzy firmami. 2 lata to tak w dobrym guście rzekłbym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chaddeveloper: junior powinien skupić się na zdobywaniu umiejętności i doświadczenia. Jeśli w pracy się nie rozwija to powinien czym prędzej zmienić pracę. Dla juniora priorytetem powinien być rozwój, zarobki nie będą problemem jak będzie specjalistą :)
  • Odpowiedz
@WodnySzajbus: Ale po czym taki junior moze wiedziec, ze sie rozwija lub nie? Bo sam pamietam swoj pierwszy miesiac byl wtedy ogromny progress.
Nauczylem sie robic ladne PRy jak powinno wygladac codestyle itp.
Kolejne 3/4 miesiace byly juz stricte techniczno - komunikacyjne jak konsultowac zmiany kiedy rozwazyc ewentualna zmiane wersji itp.
Potem ten progress zaczal moze nie tyle co slabnac, ale nie widac go juz tak bardzo dobrze( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
z ciekawości czemu zmieniłeś zdanie o 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia?


@doremiro: Ano z własnego doświadczenia doszedłem do wniosku, że w IT to bardziej chroni pracodawcę niż pracownika. Gdy przychodzi czas na zmianę pracy, przeważnie jakaś kasa jest w razie "W", zaczynasz chodzić na rozmowy i okazuje się, że nie wszyscy pracodawcy szukają ludzi do projektów które zaczną się w przyszłości. Sporo z nich oczekuje rozpoczęcia pracy od nowego miesiąca. I teraz: idziesz
  • Odpowiedz