Wpis z mikrobloga

Ty tak serio? Równie dobrze mogę to powiedzieć o braku posiadania ziemi/nieruchomości - ludzie muszą wtedy zawsze wynajmować, czyli muszą ciągle pracować, sukces xD A raczej tak jak powiedziałem, feudalizm


@Anien: piszesz że "równie dobrze", a według mnie różnica leży w kwestii ilości dostępnych alternatyw.

W tej chwili ziemię możesz kupić na wiele sposobów i tylko jednym z wielu jest kredyt w banku i to wciąż lepszy wybór niż zupełny brak
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: ciągła presja pracy aby osiągać rozwój jest zła. nasz rozwój, rozwój ludzkości powinien być motywowany ciekawością, chcecią poznawania świata i dążeniem do poprawy bytu, ale nie w ten sposób że to my stajemy się niewolnikami tego ciągłego rozwoju, ale rozwój sprawia że nam się żyje coraz lepiej a nie że coraz więcej #!$%@? po to żeby jeszcze bardziej napchać kieszeń właścicielom środków produkcji. rozwój musi być zróznoważony, tak abyśmy mieli
  • Odpowiedz
ciągła presja pracy aby osiągać rozwój jest zła. nasz rozwój, rozwój ludzkości powinien być motywowany ciekawością,


@AKmatiAK: dokładnie tak, dlatego ja tak właśnie żyję, tj kiedy mam ochotę odpocząć to wyjeżdżam na wieś, dzień jest spokojny, poczytam książkę, pospaceruję po lesie, a gdy najdzie mnie ochota, przeżyć pare miesięcy w szybszy tempie, biorę garnitur, laptopa, jadę do miasta, zrobię parę projektów i mogę sobie znów odpocząć.

Dlatego przykro mi kiedy czytam
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: Ale te pieniądze trafiają do zwykłych ludzi - 400 tysięcy wzięło kredyt na zerowych stopach, rekordowa akcja kredytowa. Problem jest taki, że to niedźwiedzia przysługa, bo teraz będą zasuwać na coraz droższy kredyt wzięty przy gigantycznych cenach nieruchomości.

I zdecyduj się w takim razie o czym dokładnie mówisz - tylko o tych miliarderach i funduszach, czy też drobnych flipperach? Spekulacja sama w sobie nie jest zła, robi to każda osoba
  • Odpowiedz
@AKmatiAK: Ale po co? Spekulanci mogą podbić ceny tylko w krótkim terminie, prędzej czy później muszą sprzedać, bo w końcu po to spekulują, więc długoterminowo nie mają większego wpływu na dostępność danego dobra.
Ta walka ze spekulacją może mieć jakieś uzasadnienie, gdzie ten krótki termin jest dla nas niezwykle ważny (powiedzmy środki medyczne w przypadku jakiejś katastrofy), ale rynek mieszkaniowy jest tak długoterminowy jak tylko się da. Walcząc ze spekulacją możesz
  • Odpowiedz
I zdecyduj się w takim razie o czym dokładnie mówisz - tylko o tych miliarderach i funduszach, czy też drobnych flipperach?


@Anien: mówię o dużych, ale prawda jest taka że, problem zaczyna się od małych.

Powierzchnia naszej planety, kontynentu, kraju, to najbardziej ograniczony zasób, a jednocześnie najbardziej niezbędny do przeżycia, dlatego uważam że wymaga szczególnego podejścia jeżeli nie chcemy dążyć w kierunku niewolnictwa.

Ziemię kupujemy dla siebie, a gdy umieramy, przechodzi
  • Odpowiedz
czyli jesteś trochę takim engelsem naszych czasów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@AKmatiAK: w jaki sposób to że nie chcę posiadać ludzi, czyni mnie od razu socjalistą/komunistą?

prędzej czy później muszą sprzedać, bo w końcu po to spekulują, więc długoterminowo nie mają większego wpływu na dostępność danego dobra.


@Anien: nie muszą... Przejrzałeś chociaż podlinkowany artykuł? Ci ludzie posiadają często majątki od pokoleń i mają taki wpływ na
  • Odpowiedz
Bogaci w czasach kryzysu skupują ziemię co prowadzi do powrotu feudalizmu, dlatego zastanawia mnie dlaczego wolnościowcy nie postulują za wprowadzeniem limitów na zakup ziemi zanim oligarchowie wszystko wykupią?


@MilionoweMultikonto: Wolnościowcy (czyli socjaliści) stale postulują żeby ograniczyć własność prywatną (czyli burżujów) środków produkcji.

*Nie znasz podstawy polityki. Polityka to walka klas. Walka burżujów i klasy pracującej. Opcje polityczne reprezentują jednych albo drugich. Jedna opcja chce zwiększania wolności jednych kosztem drugich, druga opcja
  • Odpowiedz
@M_xxx: naturalnie, jedni i drudzy chcą się więcej lenić, dlatego muszą się wzajemnie okradać
Dlatego właśnie poruszam ten temat bo widzę tutaj możliwość zagonienia obu stron do roboty ()

Celem naszej cywilizacji jest ekspansja, a przez to że utknęliśmy w walce o powierzchnię Ziemi zahamowaliśmy walkę o powierzchnię pozostałych planet. Jeden Elon to za mało, dlatego odbierając burżuazji i proletariatowi możliwość walki o ziemię
  • Odpowiedz
powierzchnia polski to tylko 312km² i jeżeli jakaś korporacja zdecyduje że ją wykupi to gdzie wtedy kupisz ziemię żeby postawić na niej swój dom?


@MilionoweMultikonto: Już mamy taką korporację. Nazywa się Rzeczpospolita Polska, ale tej ziemi nie kupiła.
  • Odpowiedz