Wpis z mikrobloga

  • 14
@pu100stan: wszyscy mówią po angielsku, 85% Dubaju to przyjezdni z całego świata a wódka (jeśli kupisz w sklepie a nie knajpie) jest tańsza niż w Polsce, nawet ta polska :) a co byś robił? Zależy jak dobrym specjalista jesteś alvo jak jesteś obrotny, żeby prowadzić swój biznes tu/stąd. Znam sporo Polaków, którzy mieszkają tutaj a pracują dla firm np w US czy EU (graficy, IT, marketing itd).
  • 9
@rtpnX: co kto lubi, ale one nie są puste. Popyt znacznie przewyższa podaż. W samym 2021 ceny po sky nawet 70% w górę. Wiadomo, że puszczy kampinowskiej tu nie zobaczysz, ale zieleń jest. Mam wielki ogród cały zarośnięty roślinnością. Jest morze, są góry i 3h samolotem na Malediwy :)
A ja też żyje z tej 'betonozy', więc ciężko byłoby mi narzekać :)
@blinxdxb: To co mówił Gołdych to prawda o rodowitych Dubajczykach? Że mają tak naprawdę życie ustawione w sposób w jaki reszta „mieszkańców” nigdy nie będzie miała? Socjal, ziemie i hajs na budowę domu jeśli dwoje obywateli weźmie ślub, gwarantowaną prace na stanowiskach kierowniczych etc?
  • 0
@NoToTenTego: z lokalnymi w sensie native? Praktycznie zapomnij. Są małżeństwa z lokalkami, ale ogólnie nie jest to łatwe, bo rodziny tego nie chcą, rząd też utrudnia temat. Natomiast pamiętaj, że sam Dubaj to 85% przyjezdnych, a w skali emiratow jeszcze większa ilość, więc hulaj dusza ile wlezie ze 190+ nacjami :) Ja jestem szczęśliwie żonaty, ale z dziewczynami o dowolnym kolorze skóry nie ma problemu, ale omijałbym Filipinki, straszne Gold diggers
@blinxdxb: o kurde dubai 12 z literką E to Umm al Quwain, ale ta konkretna wychodzi akurat chyba taniej od auta (bo nie wiem za ile została kupiona ale Chirony nowe to ~13kk AED bez personalizacji), bo podobna kosztuje 350k, liczmy więc pół melona.
Ciekawe że inny dystrykt, i ta tablica, z tym genialnym logiem miasta, już mniej więcej mogłaby się łapać pod to co napisałeś
https://dubai.dubizzle.com/motors/number-plates/dubai-plate/private-car/2021/8/14/21-2-501---a5bf272f235c4a609dfdf014dcf72db2/


Swoją drogą szalona jest
@kotbehemoth: to po prostu dobro inwestycyjne, nie patrz na to jak na coś konsumenckiego typu nie wiem telefon, laptop
@blinxdxb: > hehe, a najlepsze, że gość, którego to auto jest miał może z 20 lat i był biały. Może na krypto się dorobił.
sztos (ʘʘ)