Wpis z mikrobloga

Cześć motomirki, szukam auta głównie do miasta. Po długiej analizie i oględzinach wybrałem dwóch faworytów.
Kia sportage w podstawowej wersji + smart pack (auto a/c, czujniki przód/tył) w manualu z silnkiem 150KM. Oraz peugeot 2008 z trochę lepszym wyposażeniem (allure pack), w automacie, ale za to słabszym silnikiem. Cenowo wychodzi podobnie.
Ja chyba brałbym kie, różowa z kolei chce peugeouta.

Słabo się znam na silnikach spalinowych, może macie większe doświadczenia i coś doradzicie?

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/peugeot/2008/ii/suv/silnik-benzynowy-1.2-puretech-130km-od-2019/?vs=kia%2Fsportage%2Fv%2Fsuv%2Fsilnik-benzynowy-1.6-t-gdi-150km-od-2021&c1=31498&c2=33545

#kupnosamochodu #motoryzacja #samochody
  • 9
@facefear: Przynierz sie do peugeota bo ja miałem na dwa dni 3008 i fotele były super niewygodne przez jakies dziwne zagłówki ktore sa pochylone do przodu.

Ja bym stawiał na kia. 150 koni to jest optimum na dzisiejsze czasy. Do wyprzedzania wystarczy i jeszcze nie pali duzo.
@facefear: jak do miasta to automat będzie lepszy.
Problem tej kii jest właśnie w cenach - o ile start cennika jest ok tak nikt takiej wersji nie kupi i w praktyce wychodzi drogo szczególnie jak chcemy mieć fajny ekran w środku, system kamer wokół czy automat.