Wpis z mikrobloga

Mirki, żyjecie w Irlandii? To ostatni kraj gdzie można wyjechać bez wiz i innych utrudnień z fajnym klimatem i co najważniejsze porozumiewać się po angielsku. Problem jedynie z mieszkaniami, mało i drogo.

Zapodajcie jakieś strony gdzie szukać pokoju, jest szansa wynająć coś z PL aby jechać tam na gotowe? Mam $ na utrzymanie się na początek. No chyba że są jakieś agencje kwaterujące w jedynkach?

#uk
#irlandia
#emigracja
  • 19
@przypatrzsie: Chyba po raz pierwszy widzę słowo "nowocześnie" użyte w kontekście Irlandii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mam pojęcia jak zakwaterowanie, ale niedawno ktoś pisał i się dziwił, że nie ma tu takich ofert jak w Holandii. Ale to trochę jak oczekiwać, że przeniesiesz Podlasie na wyspę z dala od wszystkiego i nie będzie tam pracy z zakwaterowaniem.

Ale jak przyjedziesz, to a nuż pokochasz Zieloną Wyspę.
z fajnym klimatem

Irlandia wygląda o wiele bardziej nowocześnie


@przypatrzsie: Twoje wyobrażenia o Irlandii są bardzo dalekie od rzeczywistości.

1. Bardzo dużo MŁODYCH Polaków wyjeżdża z Irlandii po roku ze względu na ten "fajny klimat". Zupełnie serio.
2. Do Irlandii przyjechałem w 2006 roku, jadąc z Podlasia. Poczułem się, jakbym się cofnął o 10-15 lat. Chyba najbardziej zdziwiło mnie używanie czeków do rozliczeń. Dzisiaj się jeszcze zdarza :)

Dobijam niedługo do
Nie masz widac kompletnie pojecia o Irlandii...to kraj totalnie zacofany, a nie nowoczesny. Czasami mam wrazenie jakbym sie cofnal do czasow mojego dziecinstwa, ktore przypadalo na lata 80'. A jak juz porownujeez do UK, to jest zupelnie odwrotnie. Miesciny sa tu zapyziale, w duzej mierze zwyczajnie brudne, gdzie w UK jest z reguly czysciutko i schludnie. Najlepiej widac roznice, jak sie wjezdza do Polnocnej, gdzie od razu domy ladniejsze, bardziej zadbane, ale
@mirek_wyklety: Tobie coś na głowę upadło. xD

i innych utrudnień


@przypatrzsie: Obawiam się, że są utrudnienia i to zasadnicze co osoba mało oblatana może sobie nie dać rady i nie dostanie tu pracy, nie założy konta w banku, nie wynajmie legalnie mieszkania czy nie dostanie PPS Number i to są sprawy bezpośrednio ze sobą powiązane.
@przypatrzsie: W tej chwili wszędzie szukają pracowników, więc możesz przyjechać na kilka miesięcy i zobaczyć jak Ci się podoba. Pewnie i będziesz mógł wstępnie nagrać pracę przed przylotem. Czasem pracodawcy pomogą Ci znaleźć miejsce do mieszkania, ale o ile wiem oferty z kwaterunkiem to się prawie nie zdarzają.

Poza tym jest tak jak @mirek_wyklety @Regis86 czy @bialy100k piszą - po przyjeździe będziesz miał wrażenie cofnięcia się w czasie w wielu sprawach.
Kiedyś ten nawyk pozwolił im działać bez systemu bankowego, co stawia zniechęcanie do czeków w interesującym świetle


@wrzesien: Tak długo, jak bank(konkretna jednostka) na który wystawiano czek jest w twojej okolicy, to spoko możesz podjąć gotówkę. W innym nie posiadając konta - tak łatwo nie dawało się zrealizować bez opłat i formalności. Przynajmniej kiedyś tak było (miałem do wyboru kilkadziesiąt euro opłat albo wycieczkę ~200km - co wybrałem by zobaczyć trochę
@nie_lubie_nowego_odtwarzacza: Rozeznawałem temat. Na Malcie są mieszkania(ale też drogie), jest praca. Ma tam sens chyba jedynie praca biurowa głównie finanse itp. Jakaś praca fizyczna przy 40stopniowych upałach.... Ogólnie wyspa ma dwie zalety: urzędowy angielski i możliwość wypadu nad morze codziennie po pracy aby popływać przez dużą część roku. Minusy: wyspa jest jednak mała nie wyjedziesz gdzieś dalej przed siebie, zabudowa byle jaka, ciasne głośne uliczki, te nieznośne upały, drogie jedzenie. Ogólnie