Wpis z mikrobloga

Część wszystkim! Od niedawna jestem posiadaczem DJI mini 2 i jeszcze póki pogoda nie pozwala polatać chciałem zacząć naukę obróbki wideo, żeby kreatywnie wykorzystać czas. Niestety mam tylko laptopa z 8 GB ramu, który nawet nie odtwarza 4k a jedynie 2.7k. Mam kilka pytań;
1. Wydaje mi się, że na moim telewizorze nie ma dużej różnicy w jakości 4k i 2.7k, wydaje mi się, że to ze względu na mały obiektyw drona, w jakiej jakości najczęściej nagrywacie?
2. Czy jest jakiś program (myślałem o nauce premiera, ponieważ mój windows 7 nie obsługuje davinci), który pozwoli obrabiać film na niskiej jakości (np. HD) a później zapisze obrobiony film w pełnej jakości - 4k lub 2.7k?
3. Jeszcze jakieś rady odnośnie obróbki filmów? Jestem świeży w temacie filmow choć na zdjęciach w Photoshopie trochę czasu w życiu spędziłem
4. Czy po przejściu kursu na licencję drona będę mógł latać nad ludźmi np. nagrywając jakąś uroczystość?
5. Do posiadaczy DJI: Wykupiliście Dji Care? Jakich używacie OC dla swoich dronów?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi na pytania

#drony #dji #video
  • 4
1. ogólnie lepiej nagrywać w większej rozdzielczości jeśli chcesz obrabiać. Końcowa jakość jest lepsza, a na dodatek masz większe możliwości np. przy kadrowaniu. Wszystko zależy jakie masz ambicje.
2. zarówno Premiere Pro jak i davinci resolve (jest darmowa wersja!) mają opcję "proxy". Program tworzy pliki w niższej jakości (nawet mniej niż HD) i pracujesz na nich, bardzo szybko nawet na słabym sprzęcie. Przy renderingu bierze automatycznie te oryginalne pliki. Nie wiem jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vinciebr: mini nie można latać tylko nad zgromadzeniami. Definicja, o ile mnie pamięć nie myli, rozumiana jest tak, że uczestnik zgromadzenia nie ma swobody w poruszaniu się.
4k jest fajne, ale 60 FPS też jest fajne, lecz występuje tylko w 2.7k i niżej. Nie ma jednego słusznego trybu, tylko musisz sam zadecydować co potrzebujesz.
@vinciebr: a nie wystarczy Ci obróbka na telefonie aplikacyjką od DJI? Po co się męczyć na takim słabym lapku ;)
Care nigdy nie kupuje bo jest to wg mnie całkowicie nieopłacalne. A to dlatego, że najpierw płacisz za ubezpieczenie, a potem za każdą wymianę. Dopóki nie rozwalisz gimbala, wszelkie naprawy w serwisie będą tańsze niż care+wymiana.

4: nie
Ok dziękuję za odpowiedzi. Dowiedziałem się już co nieco i zrobiłem A1/A3 dla samej sztuki. Mam nadzieję odkrywać jak najdłużej świat dronów bez szkód, ponieważ na razie odpuszczę DJI Care, sam dron był dość drogi. Prawdopodobnie zainstaluję win10 na osobnym dysku i będę mieć go tylko do obróbki filmów, może się uda na słabym lapku przy użyciu tego trybu proxy, zobaczymy, będę relacjonować