Wpis z mikrobloga

Otto Finsch był postacią nietuzinkową. Samoukiem, który ukochał ptaki. Podróżnikiem, który zwiedził cztery kontynenty i dokonał szeregu odkryć geograficznych, zoologicznych i botanicznych. Badaczem, który wbrew ówczesnym trendom dostrzegł, że podział na rasy jest błędem. Kolekcjonerem, którego bogate zbiory zasiliły wiele muzeów w Europie. Był także człowiekiem, który zdobył dla Niemiec Nową Gwineę.

Link do znaleziska - Otto Finsch – Ślązak pod Krzyżem Południa

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #zainteresowania #odkrycia #muzeum #morze #geografia
Pobierz sropo - Otto Finsch był postacią nietuzinkową. Samoukiem, który ukochał ptaki. Podróż...
źródło: comment_1643370265RCazNJA4q5thtZvPnTHUkM.jpg
  • 39