Wpis z mikrobloga

  • 10
433 + 1 = 434

Tytuł: Trzej muszkieterowie. Tom 2
Autor: Aleksander Dumas
Gatunek: klasyka
Ocena: ★★★★★★★
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 384
Forma książki: książka
Niestety akcja siadła, wszystko to co było rewelacją w pierwszym tomie, tu po prostu nie istnieje.

Żeby za bardzo nie spoilerować, tym którzy nie czytali pierwszego tomu - jest więcej intryg, dużo lepiej rozwinięta postać Milady, ale mniej muszkieterów. Nasi bohaterowie mają mniej przygód, dużo więcej dowiadujemy się z dialogów czy listów, a sama akcja prawie nie istnieje. Milady została porwana i uwięziona, a jej ostateczną karą ma być zesłanie na stały pobyt, w wybranym przez nią miejscu, którego nie będzie mogła opuszczać. Dowiadujemy się o niej dużo więcej, poznajemy lepiej jej charakter i sposoby manipulacji ludźmi.

Muszkieterowie nie są już tak zaangażowani w walkę jak wcześniej, ale też na ich obronę powiem, że mają ku temu mniej okazji. D'Artagnan nie jest już prowodyrem bójek z każdego błahego powodu, więc jego wątek trochę stracił na atrakcyjności dla czytelnika.

Dalej jest to świetnie napisana i wciągająca historia, ale zdecydowanie nie tego oczekiwałem po pierwszym tomie. Podobnie sytuacja ma się z opasłymi tomiszczami Sandersona, gdzie poszczególne połówki tomów mówią o czymś zupełnie innymi i są nierówne pod względem akcji. Wiem, że porównywanie klasyka jakim jest Dumas, do Sandersona może być dla tego pierwsze krzywdzące, wybaczcie.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
22/128
#bookmeter #czytajzwykopem #legimi #klasykabookmeter
ali3en - 433 + 1 = 434

Tytuł: Trzej muszkieterowie. Tom 2
Autor: Aleksander Dumas...

źródło: comment_1643361288DThufJV6UWUHvx5DlVCYtO.jpg

Pobierz
  • 3
@ali3en: Dokładnie takie samo miałem wrażenie. W drugim tomie zabrakło mi tej zawadiackości pierwszego i to chyba było jego główna wada, bo nie lubię kiedy -- jak tutaj pan Dumas -- ktoś mi coś obiecuje, a później tego nie daje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@George_Stark: moim zdaniem mógł to lepiej rozegrać, ale może taki miał cel, wciągnąć czytelnika akcją, a później skupić go na tej powolniejszej części, która i tak musiała się pojawić.

@SilesianBear: tak, zdecydowanie trudno uwierzyć, że ma ponad 170 lat