Wpis z mikrobloga

@Madboi: Jak ogarniesz księgowego to w jego usługach zazwyczaj jest pomoc w założeniu firmy itp. - Ale bez księgowego też nie ma żadnej filozofii
  • Odpowiedz
@Madboi: samo założenie działalności, to nie problem. Możesz to zrobić na stronie ceidg w jeden dzień, zdalnie, o ile masz profil zaufany. Potem kwestia takich rzeczy jak konto firmowe w banku, biała lista płatników, etc. ale to o ile chcesz być vatowcem. Jak nie to luzik.

Wybierz sobie odpowiedni sposób opodatkowania, skala, cit, ryczałt, etc. Policz co Ci się najbardziej opłaca. Wszystko rozbija się o dochody.
  • Odpowiedz
@Madboi: Jeśli nie masz z księgowością nic wspólnego to najpierw komuś zapłać żeby ci wszystko księgował a ty miał czas się tego nauczyć. Po pewnym czasie jak zrozumiesz zasady fakturowania, generowania kosztów, deklaracji podatkowych/zusowych itd. to możesz się podjąć tego sam ale jeśli masz spory biznes to nie warto sobie tym zaprzątać głowy.
  • Odpowiedz
@onionspirit:

ja np. miałem na początku mnóstwo pytań i pewnie zapłaciłbym za to jak za zboże, ale jak masz prostą sytuację, to czemu nie


Konsultacja jest w cenie, zadalem juz ponad 30 pytan od poczatku roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ksiegowa odpowiada tego samego dnia
  • Odpowiedz
@Madboi: dużo zależy od charakteru działalności. Ja mam tylko na głowie KPiR i jestem zwolniony z VAT. Ogarnięcie tego zajmuje mi 15-30minut miesięcznie i nie warto mi tego zlecać komuś.
  • Odpowiedz
@Madboi: sprawdź czy nie przysługują ci jakieś formy dofinansowania na start, np. dotacje z up. Założenie jest banalnie proste, co nie oznacza że nie #!$%@?ąłem się ze dwa razy w formularzu i pani w urzędzie musiała nanosić poprawki. I jeszcze jedno, z tego co pamiętam możesz ukryć dane kontaktowe takie jak nr. telefonu/ e-mail - polecam, bo rejestr ceidg jest powszechnie dostępny i przez cały okres prowadzenia działalności będziesz dostawał
  • Odpowiedz
@Madboi:
Polecam Infakt do JDG
Zarejestruj się z tego linka i zobacz sobie jak wygląda system, moim zdaniem jest najczytelniejszy
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
Następnie tutaj można się umówić na rozmowę z potencjalnym księgowym za darmo
https://www.infakt.pl/wygodne-zakladanie-firmy/
Możesz pogadać o założeniu JDG i ewentualnie zdecydować się na usługę z księgowym.

Ten pierwszy link daje też 10% zniżki na pierwszą płatność.

Polecam też blog programista na swoim.
  • Odpowiedz