Wpis z mikrobloga

Mirki poszukuję średniej wielkości auta z lat 2010+ i tak do 45k z niezawodną i żwawą jednostką benzynową nadającą się pod LPG. Głównie miasto (Kraków), stąd myśl o benzynie w LPG, jednak obecnie mój benzyniak męczy mnie na trasie hałasem (4kRPM@140kmph) stąd rozważam też diesla, ale takiego, którego użytkowanie nie będzie karą.

Tym samym wytypowałem trzy takie propozycje:

1. Volvo V60 D3/D4 (przedlift) - być może zestawienie Volvo z marką Renault będzie wyglądać dziwnie, jednak rzędowy, 5-cylindrowy diesel wydał mi się jedynym dieslem, na który mógłbym jeszcze się zdecydować (fajny dźwięk i jednoczesna niezawodność jednostki z fajnym momentem). Wersje R-design lub z jakimiś dokładkami wygląda jak na kombi bardzo przyjemnie dla oka, sama też wielkość auta jest przy tym bardzo akceptowalna jak na kombi (nie chcę przekroczyć 4.6-4.7m). Tu jest szansa też na najlepsze wyposażenie, którego nie znajdę u konkurencji jak BLIS czy radar.

2. Renault Laguna III 2.0T - tu dziwna sprawa, bo wersja 170HP występowała tylko z automatem, więc szukać musiałbym wersji 204HP - ta z kolei występowała już tylko w przedliftach(?). Dziwny zabieg. Tym sposobem znaleźć ten model w tym silniku graniczy z cudem, ale rozważam go ze wzgędu na genialne uturbione F4R. Tym bardziej będzie trudniej, ze Laguna kombi jest już dla mnie nieco za duża, więc w gre wchodzi raczej tylko liftback.

3. Renault Megane III 2.0T - przy tym segmencie szukałbym już kombi, bo raz że hatchback jest za mały to te kombi łapie sie już w moje granice wymiarów i wygląda nawet lepiej niż wersja krótsza. Chyba łatwiejsza opcja do znalezienia niż Laguna i byłby to młodszy rocznik. Zastanawiam się jednak czy przez to, że jest to model "oczko niżej" nie uświadczę jakichś ograniczeń względem ew ww Laguny - okrojone wyposażenie, gorsze właściwości jezdne, jakość wykonania?

Wiem że jest tu pare osób siedzących w temacie, dlatego zapraszam do dyskusji.
Być może jest ktoś kto miał / miał okazję jeździć chociaż dwoma z tych modeli i może powiedzieć coź porównawczo?
Taka opinia byłaby bardzo cenna. Z góry dzięki!

#samochody #volvo #renault #laguna #megane #kiciochpyta #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta #lpg #motoryzacja
cebula12klocuch13 - Mirki poszukuję średniej wielkości auta z lat 2010+ i tak do 45k ...

źródło: comment_1643225958b8n0SPm6DnnK0wc81pEb4K.jpg

Pobierz

Które auto spełniające kryteria wybrać?

  • Volvo V60 D3/D4 163HP / 400Nm 54.5% (61)
  • Renault Laguna III 2.0T LPG 204HP / 300Nm 25.9% (29)
  • Renault Megane III 2.0T LPG 180/220HP / 300Nm 17.0% (19)
  • Inny - w komentarzu 2.7% (3)

Oddanych głosów: 112

  • 51
@sharkmark: wygląda faktycznie fajnie, w R-Design już w ogóle. Bardzo fajne kompaktowe kombi, jednak.. zagłębiłem się na forum Volvo w temat tych silników (niestety mówię tu o tych dieslowskich R5 z reguły uznawane za udane) że to bardzo niepewny temat... bloki pękają na potęgę, były akcje serwisowe, ale są ludzie gdzie na 2 takie auta blok pękł dwa razy.. Nie mówi się o tym głośno, a temat jest podobno gorszy niż
Jakby ktoś trafił kiedyś na ten temat i miał podobny dylemat - finalnie wybrałem Megane 3 GT i był to świetny wybór. F4RT daje sporo frajdy (200HP). Wrzuciłem LPG które zwróciło się w rok i latam za grosze aż miło - przez 30 tys zero problemów.
Szczerze polecam. Gdyby nie fakt, że uj*ebał mi sie teraz automat i coś nowszego, pewnie zostałby na długo.
cebula12klocuch13 - Jakby ktoś trafił kiedyś na ten temat i miał podobny dylemat - fi...

źródło: m3gt

Pobierz
@farbeyondyourimagination: Nie sprzedałem (jeszcze?). Suparlatywy w jakich wypowiadałem się o Megane w poprzedniej wiadomości są utrudnieniem do znalezienia pretekstru do zmiany auta. Ciężko mi też wytypować godnego następcę, szczególnie że mam teraz LPG, o którym nie mam raczej co myśleć przy nowszym aucie. Świadomość sporej dopłaty do czegoś co będzie dodawkowo droższe przy dystrybutorze ciężko przychodzi mojej cebulowej naturze.

Chodzi mi po głowie Leon ST FR 1.5 TSI po ostatnim lifcie
@cebula12klocuch13: Megane fajne auto, zrozumiałe że ciężko Ci się z nim będzie rozstawać. Sam rozważam właśnie taką Megankę albo Lagunę 2.0T w automacie - chociaż powoli przekonuje się do tej pierwszej opcji patrząc przez pryzmat dynamiki. Przesiadam się z Giulietty 1.4 170km trochę pod przymusem (złotówa mnie skasowała) i Megane wydaje się ciekawą alternatywą. Jak będziesz sprzedawał to daj znaka.

Btw patrzyłeś na Giulię? Piękne fury, ze świetnymi automatami od zf
@farbeyondyourimagination brzmi znajomo.. ( ͡º ͜ʖ͡º). Znajomy przeszedł podobna ścieżkę - przesiadł się z Giulietty QV (300KM) ze względu na narodziny dziecka i potrzebował czegoś większego. Szukał laguny 2.0T, ale manual, czyli wersję 204KM.

Nie udało mu się znaleźć Laguny i wpadło Megane 3 GT, z tym że wersja GT220 - dodatkowo utwardzona i jeszcze bardziej usportowiona względem serii. Po czasie żałował, że nie poszukał 180 -