Wpis z mikrobloga

Oferta Scrum Master widełki 23k w górę + plus VAT

https://nofluffjobs.com/pl/job/scrum-master-mindbox-remote-ftnrlhut

Chciałbym w przyszłości mieć możliwość aplikować na takie oferty. Jest to o wiele więcej niż mam aktualnie jako Java Developer z 3.5 roku doświadczenia w mojej obecnej firmie, stąd jestem zainteresowany.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie warunki, kursy, szkolenia powinienem spełniać aby móc ubiegać się o takie stanowisko pracy? Dzięki za informacje

#pracait #pracbaza #korposwiat #programowanie #java #programista15k
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m0rgi

Kopiować kod z sieci może każdy, dumnie nazywając siebie programistą. Zarządzać projektem i zespołem z realnymi ludźmi to już znacznie mniejsza grupa potrafi.


Ok XDDDDDD

Nie znam SMa, który by mógł od tak wejść w buty deva i wykonywać z marszu jego pracę, za to znam wielu devów, którzy mogliby pracować jako SM praktycznie od razu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaca_66: Przynosi stąd są takie widełki. Ja myślałem, że trollujesz, gdyż po co tu wspominasz ile siedzisz w Javie?

@DoloremIpsum: Każdy parobek myśli, że potrafi kierować innymi ogarniając jedynie swoje małe poletko. Jednak nie wielu zostaje kierownikami, gdyż się na nich nie nadają ze swym ograniczonym umysłem.
  • Odpowiedz
@m0rgi

Każdy parobek myśli, że potrafi kierować innymi ogarniając jedynie swoje małe poletko. Jednak nie wielu zostaje kierownikami, gdyż się na nich nie nadają ze swym ograniczonym umysłem.


Porównując SMa do kierownika tylko mnie utwierdzasz w przekonaniu, że nie wiesz o czym mówisz. Kierownikiem jak już coś to może być PM, a nie SM, który nie odróżnia backendu od frontendu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DoloremIpsum:

Wystarczy jedynie wykuć zasady jakiejś dziwnej sekty, pytać się o status a następnie aktualizować go w jirze.


Bzdura. Scrum master nie jest od aktualizacji Jiry. PO i developerzy są. Dobry Scrum Master tego nie robi, ale robi tak, żeby inni to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DoloremIpsum: Po co on ma to odróżniać jak ma od tego ludzi takich jak ty którymi kieruje do celu a oni narzekają ale dalej powoli do niego się doklepują?
  • Odpowiedz
@m0rgi

Po co on ma to odróżniać jak ma od tego ludzi takich jak ty którymi kieruje do celu a oni narzekają ale dalej powoli do niego się doklepują?


Z tym porównaniem backu i frontu to moją puentą miało być to, że łatwiej zastąpić SMa niż dobrego deva.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DoloremIpsum: Jakby SM był taki zbędny to nie istniałaby taka pozycja w tylu firmach przy tylu projektach.
Na pewno ty i twoi koledzy, juniorzy na początku kariery, posiadliscie tajemną wiedzę braku potrzeby istnienia SM której zarząd firm oraz starsi koledzy nie widzą.
Dlatego też ty zarabiasz odpowiednio mniej od nich gdyż przeciez tak działa rynek, czym krócej pracujesz tym więcej wiesz i mniej zarabiasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DoloremIpsum:

Nie znam SMa, który by mógł od tak wejść w buty deva i wykonywać z marszu jego pracę, za to znam wielu devów, którzy mogliby pracować jako SM praktycznie od razu.


Bzdura, programiści domyślnie nie działają ze sobą dobrze. Przecież nie po to szli do programowania, żeby z ludzmi gadać, prawda? Wiadomo, że zespół dobrych devów nie potrzebuje osobnej osoby scrum mastera, ale nadal taki zespół będzie pełnił tę
  • Odpowiedz
Scrum master powinien być tylko w zespole gdzie jest sporo nie senior devów przez maksymalnie 3 miesiące by wytrenować zespół.
Ogarnięty scrum team sam się powinien zarządzać z wizytacją jedynie PO
  • Odpowiedz
@renq: a to ciekawe co mówisz bo pracowałem już w moim całkiem sporym doswiadeczniu w wielu startupach gdzie scrum prowadził po prostu dev który najdluzej był w zespole. Każdy dev to cenił bo rozumiał technicznie czego wymaga też sprint
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum: nikogo nie stać na prawdziwego Scruma, w większości firm SM to po prostu PM pod inna nazwa bo tego wymaga organizacją. No i najczęściej jest tak, że wydaje się że typek tylko pyta o statusy i kilka Jire, a tak naprawdę ma wpływ na podwyżki czy zdecydowanie o wyrzuceniu kogoś z teamu jak ma słaby performance albo problemy z komunikacją. Tyle, że tak nie powinno być ale nikt o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaca_66: wieczna beka z ludzi myślących że SM nic nie robi i dostaje kasę za pierdzenie w stołek. Widać ile macie doświadczenia w dużych projektach, a ilu z Was stanowisko SM zna z januszexa gdzie wciska się pozycję SM do zespołu 5 osobowego, najczęściej zostaje nim jeszcze ktoś pracujący tam, jako dodatkowy obowiązek i ma małe pojęcie co robi.
  • Odpowiedz