Wpis z mikrobloga

Motomirki, jak radzicie sobie z myciem auta? Ryzykujecie mycie na posesji / pod blokiem, jeździcie na myjnię bezdotykową czy oddajecie do jakiegoś auto spa czy czegoś w tym stylu? Najchętniej ogarnąłbym to na swoim podjeździe, bo mam myjkę ciśnieniową, ale tu ryzykuję mandatem. Myjnia bezdotykowa od biedy mogłaby być, ale nie wszędzie jest opcja wykorzystania własnych środków do mycia. Niby myjnia ręczna obsługowa byłaby ok, ale tu znowu trochę boję oddawać się samochód do niesprawdzonego miejsca. Co radzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odpowiedzi "jeżdżę brudnym" czy "mam stary samochód / nie zależy mi na karoserii i śmigam na automatyczną" mnie nie interesują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #motoryzacja #mycieauta #detailing

Gdzie myjecie samochód?

  • Na partyzanta pod domem/blokiem 24.5% (27)
  • Myjnia bezdotykowa 62.7% (69)
  • Myjnia ręczna / auto spa / itp. 12.7% (14)

Oddanych głosów: 110

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lonesome_road: Po co Ci własne środki do mycia na myjni? Ja jeżdżę na taką klasyczną, gdzie są lance z wodą/pianą i cisnę. Jak chcesz umyć po swojemu, to pojedź na taką myjnie wczesnym rankiem jak nikogo niema i użyj swoich wiaderek/płynów. Pod blokiem na pewno bym tego nie robił.
  • Odpowiedz
  • 0
@Reevo: często gęsto na bezdotykowych są środki kiepskiej jakości, dlatego wolałbym użyć swoich i skorzystać tylko z napełnienia wiaderek i opłukania samochodu.
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: Kiedy ludzie się nauczą, że ich własne podwórko jest ich podwórkiem i mogą na nim robić co chcą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A rolnik z każdym ciągnikiem, kombajnem leci na myjnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: w zimę to po śniegach jeżdżę za 3 złote opłukać koła i błotniki z soli bo mycie czarnego uni nie ma w ogóle sensu. Pojechałem na automat to po trasie wyglądał gorzej niż ustawa przewiduje więc na razie to szkoda pieniędzy i ty lepiej jeździj jak jest bo chyba ci się nudzi. Na wiosnę mu zafunduje spa jakieś.
  • Odpowiedz
  • 0
@AloneShooter: @nophp: otóż nie tym razem: https://www.auto-swiat.pl/dobry-warsztat/porady-dla-kierowcow/czy-mozna-myc-auto-na-wlasnej-posesji-sprawdzilismy-przepisy-w-najwiekszych-miastach/0d9wsy1
W moim mieście właśnie takie przepisy obowiązują. Wiadomo, że jeśli żaden z sąsiadów nie zrobi p----------i to nie ma problemu, ale zawsze jest ryzyko. Rolnik mający sąsiada robiącego to samo nie ryzykuje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Dejwi996: kiedyś to był standard każdy myl pod bokiem. Potem się ktoś o to zesral że chemikalia. Sam jeszcze zahaczyłem o czasy gdzie mylem pod blokiem
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: Wiem o tym. Dlatego budujesz szczelny płot lub sadzisz żywopłot, czy drzewka dookoła działki i po problemie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Durne przepisy, które mają na calu tylko ograniczyć własność i przypomnieć człowiekowi, że mimo, że ma własny kawałek ziemi to i tak jest niczym. No i aby ludzie w blokach się nie bulwersowali, że ktoś ma lepiej.
  • Odpowiedz
na własnym podjeździe myjką ciśnieniową. Jak się nie wylewa na drogę publiczną/chodnik to wyrąbane.

Kiedy ludzie się nauczą, że ich własne podwórko jest ich podwórkiem i mogą na nim robić co chcą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Durne przepisy, które mają na calu tylko ograniczyć własność i przypomnieć człowiekowi, że mimo, że ma własny kawałek ziemi to i tak jest niczym. No i aby ludzie w blokach się nie
  • Odpowiedz
  • 0
@vlodek2532: to już sprawdzałem:
1. Mycie pojazdów samochodowych poza myjniami dopuszcza się jedynie:
1) w miejscach o utwardzonym podłożu i pod warunkiem, że powstające ścieki odprowadzane są do kanalizacji miejskiej lub do zbiornika bezodpływowego, z którego są usuwane zgodnie z Regulaminem;
2) z zastosowaniem środków ulegających biodegradacji.

Na podjeździe mam tylko studzienkę do deszczowej, a chyba musi być sanitarna.
  • Odpowiedz
@ksiak tu cię zaskoczę. Chemia samochodowa może być wylewana w ziemię i każdy ma w to wywalone w tym panstwie. Problemem są tzw. odpady ropopochodne czyli paliwa, oleje i smary. Każdemu przyspiesz, że przy płukaniu wypłukał smar spod podwozia a myjąc silnik olej w wycieku.
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: Ja regularnie jeżdżę na Robo Wash. Może i 45 zł idzie, ale umyte szybko, dokładnie, wysuszone i w miarę potrzeb mycie w szerszym zakresie za dopłatą (czy podwozie, czy silnik, raz się skusiłem na wnętrze i też nie żałuję)
  • Odpowiedz