Wpis z mikrobloga

Luzne przemyslenia: jesli praktycznie na calym swiecie banki centralne zaczynając od FEDu bedą podwyższać stopy procentowe to teoretycznie może nas czekac okres stagnacji/recesji na swiatowych rynkach w tym polskim. I tutaj mam pytanie do wiekszych fachowców: czy akcje banków na polskiej gpw mogą rosnąc wbrew całemu trendowi. Bo w sumie banki są najwiekszym beneficjentem podwyższania stóp procentowych, ale czy to będzie miec odzwierciedlenie w kursie akcji w perspektywie kilkunastu miesiecy??
#gielda #inwestycje #finanse #banki #bitcoin #kryptowaluty
  • 7
@jacekmrski: Nie jestem ekspertem, ale mam takie pytanie. Jeśli ty tak podejrzewasz, to czy inni inwestorzy, którzy siedzą w rynku dłużej i skupiają swoją uwagę na sektorze nie wiedzieli o tym już jakiś czas temu? Czy w takim razie zakładane podwyższenie stóp, które zresztą ostanio w miarę pokrywa się z predykcjami tychże banków, nie jest już uwzględnione w ich cenie? Może jeszcze nie do końca i dalej będzie trend utrzymany, kto
@KarateMiszcz: @zenitram: @pepedros: Rozumiem zgadzam się, ale czysto teoretycznie chodzi mi bardziej o to kiedy jest wieksze prawdopodobienstwo, że sektor bankowy na giełdzie pójdzie przeciwnie w stosunku do trendów na rynku tzn. wtedy gdy mamy caly czas podwyzszane stopy i gielda plynie krwią, ale banki zyskują na stopach czy wtedy gdy są stopniowe obnizki stóp ze wczesniejszych wyzszych poziomów i giełda idzie pozytywnie na zielono a banki tracą dokręcają