Wpis z mikrobloga

@Krs90: to nie jest taka prosta sprawa jak się Tobie wydaje, gdybym miał ratować kaczyńskiego, macierewicza, dudę, morawieckiego czy resztę tych sasinów czy ziober to zdecydowanie wolałbym uratować magicznego wafla.
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: A propos tego, niezły jest fikołek katolicki w sprawie świętości konsekrowanej hostii. Trzeba zachowywać post przed przyjęciem takiej hostii, mieć czyste serduszko, trzeba ze świętych rąk kapłana przyjąć bezpośrednio do ust lub ewentualnie do rąk i na oczach kapłana sobie włożyć do ust. Ta hostia nie może upaść na ziemię, nie może zostać schowana do kieszeni i wyniesiona - to wielkie przestępstwo w kosciele katolickim. Ale oczywiście ta hostia
  • Odpowiedz
Mnie tak wmawiano na katechezach trzydzieści lat temu


@xer78: A no to możliwe, ale z tego co mi wiadomo, to nie jest oficjalna kościelna doktryna, a wręcz przeciwnie, jest to koncepcja zwalczana przez kościół. Jeśli bóg miałby być wszędzie, to eucharystia, w której bóg na chwilę staje się wg katolików opłatkiem byłaby czymś kompletnie zwyczajnym - bóg byłby w tym opłatku nawet przed odprawieniem obrzędu.
  • Odpowiedz
A no to możliwe, ale z tego co mi wiadomo, to nie jest oficjalna kościelna doktryna, a wręcz przeciwnie, jest to koncepcja zwalczana przez kościół. Jeśli bóg miałby być wszędzie, to eucharystia, w której bóg na chwilę staje się wg katolików opłatkiem byłaby czymś kompletnie zwyczajnym - bóg byłby w tym opłatku nawet przed odprawieniem obrzędu.


@swiadomy_anakolut: To nie pierwsza i nie ostatnia sprzeczność w tzw. "nauce kościoła".
Nie jestem
  • Odpowiedz
No tylko, że kościół jednak nie twierdzi, że bóg jest wszędzie


@swiadomy_anakolut: Jeśli członkowie kościoła jako wspólnoty twierdzą, że jest wszędzie, to jest wszędzie.
Jeśli twierdzą tak hierarchowie to tym bardziej. Kościół to nie jest demokracja, że większość musi coś uzgodnić.

Ty nie jesteś głosem kościoła więć Twoje stwierdzenie, że "kościół jednak nie twierdzi, że bóg jest wszędzie" ma
  • Odpowiedz