Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, Mirki. Ten post jest z zakresu doradztwa zawodowego.
Mam 25 lat, mieszkam w Poznaniu. Udało mi się skończyć studia #fir na #uep. Studiowanie łączyłem z chodzeniem do pracy, bo dostałem się na 3 staże do księgowych korpo. Z końcem zeszłego tygodnia wygasła ostatnia umowa. Współpracy z firmą nie chciałem już przedłużać. Czuję się zupełnie wypalony księgowością i korpoświatkiem. Mam ochotę przeskoczyć w obszary bardziej finansowe niż księgowe. Zupełnie jednak nie wiem, co, gdzie i jak. Nie mam pomysłu na siebie.
Patrzę na swoje doświadczenie i umiejętności. Nie jest kolorowo. O ile plusem są podejmowane staże, to reszta kuleje i to bardzo. Mój angielski jest na średnim, a nawet słabym poziomie. Niemiecki podobnie. Pakiety biurowe znam w stopniu umożliwiającym mi codzienną pracę. Excela uczę się na bieżąco w zależności od potrzeby. Google nigdy mnie nie zawiódł i każdą rzecz, o zrobienie której byłem proszony, realizowałem, choć nie znałem danych funkcji czy rozwiązań.
Mam obawy przed szukaniem pracy, bo nie czuję się wystarczająco dobry w niczym. Rozmowa kwalifikacyjna mnie boleśnie zweryfikuje, szczególnie jeśli chodzi o znajomości języków. Dodatkowo nie jestem pewny, gdzie składać papiery.
Chciałbym Was prosić o pomoc. W jaki sposób pokierowalibyście karierą zawodową będąc na moim miejscu? W jaki obszar się rzucić? Jakie umiejętności nabyć, nad czym pracować? Zauważacie może jakąś niszę w świecie finansów i rachunkowości, w którą mógłbym wskoczyć?
Za każdą odpowiedź w prywatnej wiadomości i pod postem będę ogromnie wdzięczny. Nawet za te śmieszkowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#praca #pracbaza #motywacja #dyscyplina #rozwojosobisty #ksiegowosc #finanse za złe użycie tagów bardzo przepraszam :(

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61edab48f7bdff000a933c2d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: ja obecnie przechodzę ze sprawozdawczości do controllingu, tam gdzie chciałem od 4 lat. Kończyłem FiR ze spec. ACCA i nigdy nie pracowałem stricte w księgowości ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wiem, że to raczej nie dla mnie.

Co mógłbym polecić to właśnie część rachunkowości, która jest rachunkowość zarządcza, ewentualnie doradztwo biznesowe... Coś gdzie jest coś więcej, niż generowanie w kółko tych samych raportów czy wklepywanie faktur.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak robiłeś w trakcie studiów te 3 staże, to pod warunkiem że nie mówisz o pracy przez 1 miesiąc, to coś tam się chyba nauczyłeś jednak, więc nie powinno być tak źle. Najpierw się zastanów czy chcesz pracować w ogóle w finansach i czy interesuje Cię księgowość. W tej działce masz z grubsza kilka wyborów, żeby dojść do niezłych pieniędzy: biegły rewident, wspomniane ACCA i pod kątem rachunkowości zarządczej CIMA.
@AnonimoweMirkoWyznania: idz na staze jesli nie masz zbyt duzych umiejetnosci/wiedzy w sektory gdzie chcesz pozniej pracowac, po to one sa. Jesli chodzi o angielski no to rzeczywiscie moze byc tu problem jesli chcesz isc do korpo bo prawdopodobnie prawie wszystkie etapy rekrutacji beda po angielsku + pozniej praca.