Wpis z mikrobloga

Mógłbym zdawać maturę teraz?
Już mam ją dawno zaliczoną ale ciekawi mnie czy jest możliwość że bez szkoły ucząc się w domu teraz w wieku 21 lat mógłbym przystąpić do nowego innego egzaminu tj chemi rozszerzonej ?

#matura #studia
  • 4
Już mam ją dawno zaliczoną ale ciekawi mnie czy jest możliwość że bez szkoły ucząc się w domu teraz w wieku 21 lat mógłbym przystąpić do nowego innego egzaminu tj chemi rozszerzonej ?


@LonNon: Musisz mieć dyplom ukończenia szkoły średniej by przystąpić do matury, ale nie trzeba kończyć szkoły by taki dyplom uzyskać. Do matury możesz przystąpić zawsze, ale sprawdź dokładnie zasady bo co roku zmieniają się zasady zaliczania matury czy
mam dyplom ukończenia LO czyli mogę się zgłosić i zdawać rozszerzenie jakie chcę?


@LonNon: Zależy jakie są teraz zasady zaliczenia matury wg OKE. Najpewniej i tak musisz zaliczyć maturę razem z całym balastem jak angielski, polski, prezentacja itd. Jak to wygląda w Twojej sytuacji to musisz sprawdzić na stronie OKE. Np. czy jeśli zaliczyłeś wcześniej maturę to jak długo Twój wynik jest ważny itp.