Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie z jakością wody u bojownika bez filtra? Wczoraj calutka świeża woda. Dzisiaj już zaczyna być mętna. Wystartowało z Aqua Safe Betta i BactoActive, dziś wjechał Multimineral.


@L3stko: i doczytałeś żeby stosować to wszystko a nie doczytałeś że jest coś takiego jak dojrzewanie, a ryby wpuszcza się po kilku tygodniach?
@L3stko: Możesz filtrację zrobić tak, że ruch będzie minimalny. Bez tego czekają Cię podmiany wody co 1-2 dni, a to też nie będzie dla betty komfortowe.
@L3stko: Bez problemu. Jaki tam masz litraż? U-Jet w połączeniu z cichym APumpem to bardzo fajne rozwiązanie do małego szkła. Nawet są wersje z pojemniczkiem na media filtracyjne, jakiegoś seachema denitrate możesz wrzucić. Ewentualnie jako alternatywa mały filtr wewnętrzny z deszczownicą.

Poza tym bojownik wymaga grzałki w naszym klimacie, bo optymalna temperatura wody to 28 stopni C. Nie widzę na zdjęciu, jest tam? Potrzebuje też podobnej temperatury powietrza nad taflą żeby
@psylo: to jest malutka kostka 10l. Właśnie szukam jakiejś cichej pompki. Mam filtr wewnętrzny z deszczownicą, ale ryba mocno się stresowała, więc odpuściłem.

Mam grzałkę - aquaela ultra heater (widać na zdjęciu na środku), pokrywa też jest. Na powierzchni dałem Pistia Stratiotes, ale jeszcze się mnoży. Co polecacie z pływających?

@Rymcimpymcim
@L3stko: z moich doświadczeń pistia jest chyba najlepsza, duże liscie, łatwo zarzadzać jej ilością w akwarium, limnobium i salwinia też są fajne, ale przy pistii łatwo pod jednym lisciem się moze schować bojek, one lubią się też "kłaść" na lisciach np. żabienic/nadwódek także lokalnie poszukaj na olx np czy ktoś ścinek nadwódek/ nowych rozmnóżek żabienic nie odsprzedaje