Wpis z mikrobloga

#depresja #nerwica #leki #leki #psychiatria

escilatopram, tritico, pregabalina +benzo ktore przepisuje mi lekarz rodzinny bez problemu(120mg alrpy na strzal) i niby wszystko fajnie, stany lekowe zredukowane, tak samo wachania emocjonalne, potrafię normalnie spac po nocach i nie czuje spiecia w srodku kiedy zabieram sie do jakichs czynnosci

ale jakim kosztem? doslownie jestem wyprany z emocji-zero radosci zero smutku doslownie jakas pustka emocjonalna ktora nie boli, nie cieszy, nic nie robi po prostu jest. Doslownie zyje jaki typowy zombie, praca-dom-leki-spac, tak potrafia wygladac u mnie cale tygodnie. Czuje sie jakby zostala zabita moja calkowita kreatywnosc i a w zamian za to dostalem rozbrajającą obojetnosc.

O libido juz nie wspominam bo to najmniejszy problem chociaz daje sie we znaki.

A jak to jest u was? Czy podczas leczenia mieliscie juz mysli o tym zeby rzucic to wszystko i wrocic do normalnego zycia ale za to depresją czy innymi chorobami z ktorymi mieliscie do czynienia?
  • 15
@tobiaszevski: samo zejście z benzo cię zabije a gdzie tam jeszcze pregaba i te ssri. to wygląda jakbyś poszedł do dwóch psychiatrów i każdy ci przepisał co innego, a ty brał to jednocześnie. nie wyobrażam sobie jak mógłbym funkcjonować przyjmując to wszystko jednocześnie, gdzie każdy z tych leków #!$%@? ci mózg na swój osobny sposób.
@ks2m: @tobiaszevski: Dokładnie. Zobaczysz co będzie jak z jakiegoś powodu benzo będziesz musiał odstawić. Pewnie podwoisz dawkę reszty mieszanki a lekarz nie będzie wiedział co robić i będzie Cię zbywał. Stary odstawiaj benzo powoli. Rozpisz sobie na miesiąc - dwa bo nie wiem jakie dawki i ile czasu bierzesz, ale odstaw benzo póki jeszcze reszta mieszanki na Ciebie działa i lekarz się Tobą zajmuje.
@kidi1: jesli chodzi o benzo to luz, juz przeszedlem zejscie po 2 miesiacach lecenia na 1-5mg alpry dziennie, odstawilem odrazu bez schodzenia mostkowego ( objawow nie musze opisywac chyba, telepka lęki razy tysiac brak snu brak apetytu potliwosc i koszmary nocne) teraz lykam sobie raz na 2 tygodnie zeby poczuc cokolwiek bo poki co to ta #!$%@? alpra sprawia mi tylko przyjemnosc w zyciu-co jest juz jakas podstawa do stwierdzenia ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tobiaszevski: ja biorę obecnie samo trittico i czuje emocje, dasz rade.. dobrze dobrany lek to idzie czuć każde emocje. Chociaż mam gonitwy myśli, napady paniki i stany depresyjne czasami.. ale tutaj mi pozostaje uzbroić sie w cierpliwość.. noo łzy są spoko, gorzej jak nie umiesz płakać, to gnicie.. :/