Wpis z mikrobloga

Gdzie znajdę jakiś sensowny poradnik na temat tego jak kupić bitcoina w sposób pewny i bezpieczny?

Jestem kompletna noga w temacie, nie wiem absolutnie nic więc coś dla ultra początkujących potrzebuję ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam jakieś tam zaskórniaki które chciałbym wrzucić właśnie w bitcoina na taką inwestycję długoterminową

#kryptowaluty
#bitcoin
  • 7
@robertx: zrób konto na coinbase pro i na revolucie to kartą załadujesz PLNy na revo a z revo szybko prześlesz € na coinbase pro. Potem te BTC wypłać na electrum na pc lub na androida. Trzeba zapisać seed (12-24 słowa po angielsku) z tego portfela na kartkę papieru w kilku kopiach. Jak by Ci telefon padł albo dysk to odzyskasz tymi słowami, tym seedem.
@robertx: bo to jest proste. Tylko nie kupuj kryptowalut na revolucie. Revolut to tylko dobre narzędzie do zamiany PLN na EUR po bardzo dobrym kursie no i € przechodzą natychmiastowo na giełdę z bardzo atrakcyjnym kursem. Najważniejsze że tam BTC wypłacają za 2zł a nie tak jak na wszystkich giełdach trzeba dać 100 zł za wypłacenie jednorazowo BTC. Na bitpanda pro też są tanie wypłaty (na teraz to około 10 zł