Wpis z mikrobloga

@Gaku745
@Wujo_Stachu
Może gdyby ludzie mieli więcej kapitału to by zbiórki szły lepiej, a tak to po co mają dawać skoro oddają tak duży procent z wypłaty. Dodatkowo kwota podana przez was zawiera również opłaty dla urzędników z segmentu medycznego. Nie twierdzę że tyle by się uzbierało gdyby nie było NFZ. Twierdzę jedynie że działania obywatelskie są efektywniejsze I lepiej wycelowane w potrzeby niż rządowe.

@polskimurarzpl zrzucają dobrowolnie*
Jeśli zrzucają pod przymusem
@M_xxx Nie głosowałem na konfederację od 18 roku życia, w sumie wtedy nie było jeszcze konfederacji xD

Gdzie tu widzisz sprzeczność? Pewności nie mogę mieć ponieważ działamy na modelu ekonomicznym, a jak wiadomo żaden model nie jest w 100% trafny. Poza tym jeśli twierdzisz że NFZ jest efektywny to skąd 2,7 mld euro zadłużenia publicznych placówek. Może przy zbiórce obywatelskiej też by tyle zabrakło ( ͡º ͜ʖ͡º)
@CoJaToNieTY: Zwykle jak ktoś robi wpis, nawet idiotyczny na tagu "antykapitalizm" to dostaje ode mnie odpowiedź. Ale tylko jedną. Jeśli ma jakieś "ale" to znaczy że nie chce się czegoś dowiedzieć/[dostać komentarz, tylko kuc stara się przekomarzać. Na to ochoty nie mam. Założysz inny temat, dostaniesz odpowiedź.
Po prostu jeśli wiedząc że 0,2% budżetu NFZ to jest to co zebrało WOŚP i nadal upierasz się że to jest dowód na skuteczność