Wpis z mikrobloga

@voliereen: pamiętam jak kilkanaście lat temu pracowałem w Cinema City. Zebrali nas wszystkich w jakiejś sali na szkolenie BHP i przyszedł typ, który coś tam nawijał, głównie o tym, że może zarabiamy beznadziejnie, ale mamy umowę o pracę, czyli mamy super, bo emerytura, ubezpieczenie w drodze do pracy i L4 itd.
Miesiąc później wszystkich nad przerzucili na umowy zlecenia i dali złotówkę podwyżki xD
@voliereen: nie ma aby w prawie pracy jakiegoś zapisu że musibyć ileśtam godzin przerwy między dniami pracy?

@hosenhosen
Pracownikowi przysługuje minimum 11h przerwy wypoczynkowej między zakończeniem a rozpoczęciem. I w mojej byłej robocie nawet w przypadku pracowników z Ukrainy jest to respektowane którzy są na zlecenie. A że Mirek nie umie zadbać o swoje interesy no to trudno.
@voliereen: Wg. mnie praca w kinie jest tak samo „luźna” jak w spożywczaku czy stacji benzynowej. O co mi chodzi? Chodzi mi o to, że to nie jest jakieś stanowisko kierownicze, że jak postawisz się i zwolnią Cię to będziesz musiała szukać już gorszej pracy (mniej płatnej itd). Po prostu tutaj nic nie ryzykujesz wg. mnie bo jak z tego kina Cię zwolnią jak się postawisz to idziesz do innego i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@voliereen: hej, to kina nadal zatrudniają na umowę zlecenie?
Nie było jeszcze kontroli PIP, czy ktoś komuś posmarował?
Bo przecież to klasyczna umowa o pracę, więc nie można stosować umowy zlecenia...
Dokładnie, w UZ ty decydujesz kiedy pracujesz. Pracodawca w żaden sposób nie może cię grafikowac. Dodatkowo jeśli wypracowywujesz ponad etat powinien zaproponować ci UoP
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kidos: i tu się nie zgodzę, może być gorzej, wcześniej miałam gastro i zmiany po 12-14h i nie były elastyczne, a tu mogę powiedzieć, że tego dnia mogę przyjść ale np tylko 9-17, w gastro wypłata pod stołem, tutaj zawsze w terminie i na konto, w mniejszym miejscu pracy są zawsze waty czemu tak mało dyspozycji, wielki problem jeśli coś ci wypadnie i nie możesz przyjść, tu jest na tyle dużo