Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad szkoleniem/certyfikatem AgilePM Foundation, warto?

Pracodawca chciałby mnie wysłać na jakiś kurs/szkolenie i żal nie korzystać z możliwości, ale mam problem z wyborem.

Pracuje jako Product Manager w finansach, trochę projektów IT, ale większość rozwojowych prac to zmiany dokumentacji czy procesów, chociaż raczej przybywa niż ubywa projektów IT do przerobienia.

Ogólnie będę wdzięczny za opinię/polecenia wszelakich kursów czy szkoleń.

#pracbaza #pytanie #pytaniedoeksperta #agile #szkolenia #korposwiat #warszawa #praca
  • 12
  • Odpowiedz
@Dpdp: Możesz napisać coś więcej o tym co robisz w pracy? Bo to trochę brzmi jakbyś jako product managerem robił tak naprawdę project mgmt i jakąś analizę biznesową. I dodatkowo: pracujecie w agilowym środowisku?
  • Odpowiedz
@gjoef: Nie pracujemy w agile, ale jak się teraz rekrutowałem na podobne stanowisko w innych instytucjach to wszędzie pracują w agile.

Ogólne koordynuje zmiany we wzorach dokumentacji czy regulaminach, kieruje wdrażaniem usprawnień w rodzaju nowych wniosków elektronicznych, czy nowych/usprawnionych mechanizmów naliczania opłat.
Prowadzę jakieś ustalenia jeśli chodzi o obsługę procesów powiązanych z moimi produktami (rachunki, lokaty, pewna część prowizji).

W zakresie moich produktów konsultuje odstępstwa od wzorów dokumentów, dla mocno niezwykłych
  • Odpowiedz
@Dpdp: Może jakaś analiza biznesowa lub requirements management? To raczej nie da ci wielu nowych ofert pracy, ale ja np. ostatnio zrobiłem sobie requirements management (IREB) i uważam za mega przydatny w firmie w której jest dużo papierów

A z takich które ci się nie przydadzą teraz ale mogą fajnie wyglądać w CV, to może jakiś SAFe który teraz jest wciskany wszędzie
  • Odpowiedz
@r__k: @Dorken: @Dpdp: @gjoef: czy po takim kursie Agile PM Foundation i podyplomówce z zarządzania projektem IT można myśleć o szukaniu czegoś w branży "od zera"? Mam doświadczenie kierownicze w całkiem innej branży i z innym typem ludzi ale genetalnie IT nie jest mi obce i jeśli się na to zdecyduję będę robił postępy.
  • Odpowiedz
  • 1
@banan5005 robiłem szkolenia zawsze jako dodatek do tego że jestem devem, ale widziałem oferty juniorskie w IT i jeśli dorobisz do tego sceum mastera to powinieneś coś znaleźć.
  • Odpowiedz