Wpis z mikrobloga

Miałem brothera, ale się popsuł po kilku latach, drukowanie było tanie jak barszcz


@senq87: bo z brotherami jest taki myk że mają bardzo wybredne głowice. Wszystkie te tanie tusze po 10zł za kasete to najtańsza farba z rozpuszczalnikiem. Gdy po długim nieużywaniu drukarki ta paciaja zasycha to głowica jest nie do odratowania, a drukarka wywala błąd za błędem. Przerabiałem to, miałem ze 3 brothery. Najlepszymi zamiennikami są tusze ActiveJet- w
  • Odpowiedz
@Plp_: U mnie padło coś w prowadzeniu kartki. Samej drukarki nie wolno wyłączać wtedy przeprowadza sobie regularne czyszczenie, pod tym względem nic jej nie dolegało.
  • Odpowiedz
@Rogalove: Pro tip: Przy zakupie drukarki kluczowym kryterium powinien być koszt druku, a nie drukarki. Jak kupowałem drukarkę to w tym samym segmencie były drukarki kilku firm w podobnej cenie. Za to rozrzut kosztu druku był od 2 gr./str. do 25-30 gr./str.. Jak ktoś nie sprawdzi tego, tylko wybierze jakąś drukarkę, bo może drukować więcej stron na minutę, to potem mu wyjdzie, że taniej wyjdzie dymać do punktu xero niż
  • Odpowiedz
Mam Brothera i wymieniałem tusze dołączone w zestawie po 4 latach, a nowe zamienniki są za 20-30 zł komplet. Bez zabezpieczeń, bez problemów, nie to co HP które kiedyś miałem.


@pi3tk: Dokładnie tak samo. Mam już dobre 10 lat DCP-165C Brothera kupionego do działalności i o dziwo nadal śmiga bez problemu. A drukuję na nim średnio 1000 stron miesięcznie, czyli 120 tysięcy wydruków i zero problemów. Raz tylko go popsułem, bo włożyłem zakrzywiony papier, zapchał się i pokrzywił prowadnice. Niemniej udało się naprawić własnoręcznie.

Czarny tusz wymieniam jakoś właśnie raz na miesiąc, może półtora. Kiedyś były i za 15zł, teraz
onpanopticon - > Mam Brothera i wymieniałem tusze dołączone w zestawie po 4 latach, a...

źródło: comment_1642698547aE7r7kYhnM9uJubrydA2Jx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pi3tk: Drukarka laserowa Brothera to najlepsze co mnie w życiu spotkało ze strony technologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś #!$%@?łem się z HP atramentowym, jak nie drukowałem przez 3-4 tygodnie to #!$%@? tusz mi zaschnął. #!$%@? 4 godziny spędziłem na szukaniu instrukcji jak to przeczyścić i ich wykonywaniu. W końcu się udało, drukarka znowu drukuje. Potem znowu przez parę tygodni nie potrzebowałem niczego drukować i powtórka
  • Odpowiedz
Miałem brothera, ale się popsuł po kilku latach, drukowanie było tanie jak barszcz. Teraz mam canona z pojemnikami do których się dolewa tusze. Rok drukowania a jeszcze nawet 1/4 startowego pakietu nie zużyłem.


@senq87: Startowe tusze zawsze działają dłużej.
  • Odpowiedz
@ssauczo_pauczo: Jakie 20 lat temu?
Ten syf cały czas jest dostępny. Co jakiś czas się pojawia w Carrefour czy innych marketach "Urządzenie wielofunkcyjne HP", które pewnie każdy zna. Może tusze nie są droższe od urządzenia, ale styl użytkowania wygląda mniej więcej tak: drukujesz coś na początku. Potem drukarka stoi przez 2 miesiące nieużywana. Chcesz coś wydrukować, a tuszu brak/zaschnięty. Kupujesz tusz za 70zł, drukujesz. Znowu drukarka stoi 2 miesiące nieużywana
BulgarskiTaboret - @ssauczopauczo: Jakie 20 lat temu? 
Ten syf cały czas jest dostęp...

źródło: comment_1642703846jFXYeEH6HtEplx67Z7JSRL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
bo z brotherami jest taki myk że mają bardzo wybredne głowice. Wszystkie te tanie tusze po 10zł za kasete to najtańsza farba z rozpuszczalnikiem. Gdy po długim nieużywaniu drukarki ta paciaja zasycha to głowica jest nie do odratowania, a drukarka wywala błąd za błędem.


@Plp_: brothery mają co tydzień program samoczyszczenia, jeśli ktoś ustawił dobrze zegarek to wypadał w poniedziałek o 11 z tego co pamiętam. Jeśli ktoś odpina drukarkę
  • Odpowiedz