Wpis z mikrobloga

Chciałbym założyć Instagram i dodawać fotki z Tajwanu bo czasami wyjdzie mi ładne zdjęcie ale trochę się wstydzę ponieważ mam niską samoocenę.

Ogólnie nie lubię narzekać, w końcu sam wziąłem swoje życie w garść i wyleciałem 12 000km od "domu". Ale pamiętam ten strach po wpisach wykopków...

Pamiętam jak się szykowałem na wylot z Polski na Tajwan. I uzupełniałem apteczkę jako, że się naczytałem wykopków z wykopu z tagiem przegryw lub blackpill, że Azja to dzikie kraje, że tam nie myją rąk i w ogóle wody nie ma. to pierwsze co to poszedłem do apteki i kupiłem tonę leków na sraczkę xD rzyganie, zatwardzenie i inne leki które były by mi potrzebne w krajach 3 świata.

ale jakie piękne było moje zdziwienie kiedy trafiłem do Taipei... I organizacja pracy plus administracja, nie mówiąc już o lekarzach i przychodniach lekarskim są na 10 krotnie wyższym poziomie niż w Polsce... ba... teraz myśląc o powrocie do Polski to na samą myśl, że mam iść do przychodni w moim małym mieście łapią mnie duszności i mam zawroty głowy... (chociaż Medicover sobie chwalę)

Tajwan jest 10-15 lat do przodu ogólnie przed Polską jeżeli chodzi o cywilizacje a służba zdrowia jest 30-50 lat... (ale podobno jest najlepsza na świecie czym Tajwańczycy bardzo się chwalą)

A i jeszcze rady wykopków to, że będąc białym powinienem wymieniać laski jak rękawiczki co najmniej 3 Azjatki w tygodniu bolcować. Bo KAŻDY biały to 10/10 dla Azjatki. Jakie było moje rozczarowanie kiedy jedynie kto do mnie zagadywał to starzy Azjaci którzy spędzili 3/4 swojego życia w Ameryce i pytają się zawsze czy jestem z Ameryki. Bo tutaj nikt nawet nie ma pojęcia gdzie leży Polska, czego zresztą się nie dziwie jak część moich znajomych (i wykopków) myśli, że Tajlandia i Tajwan to jedno i to samo.

Odpowiem też na kwestię bezpieczeństwa.
Czuje się tu bardzo bezpiecznie, Tajwan jest jednym z najbezpieczniejszych krajów. Nie ma patologii, alkoholizmu, bezdomnych i ćpunów na ulicy. Gdybym miał kiedyś dziecko to wolałbym aby wychowywało się na Tajwanie ze względu bezpieczeństwa porównując Polskę z Tajwanem.
Kwestia Chin vs Tajwan się nie wypowiadam bo nie znam się na polityce i szczegółów ale aktualnie nikt nie panikuje, nikt nie ucieka do bunkrów, nikt nie wykupuje ryżu ze sklepów xD Nie ma foliarzy przeciwieństwie do Polaków gdzie już 2 lata temu mówili, że Chiny napadną na Tajwan xD

Jeżeli chodzi o moją sytuacje na Tajwanie, to żyje skromnie za to bez wygód. Dostałem awans jako drugi kucharz restauracji co przekłada się na moja sytuacje finansową 12 000PLN miesięcznie.
300-600 PLN miesięcznie wychodzi mi na jedzenie (1 posiłek jadam w restauracji w której pracuje).
Za pokój w centrum płacę 1000 PLN, co prawda nie mam kuchni ale tutaj jest zbędna bo w mojej okolicy 10minut drogi jest co najmniej 100 przydrożnych restauracji w których mogę kupić jedzenie 24/7.

#przegrywnatajwanie #tajwan #azja
PrzegrywNaTajwanie - Chciałbym założyć Instagram i dodawać fotki z Tajwanu bo czasami...

źródło: comment_1642660118gB7G4L4z7i6yuMBJcuFpfk.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaTajwanie: Połączenie kryzysu męskości z polskością daje efekt jadu z wykopu, a tak na prawdę świat jest wielki, pełen różnorodności, a w dużej części przypadków to my sami stoimy na przeszkodzie żeby go odkryć.

Powodzenia i podsyłaj fotki - życie codzienne na całym świecie wygląda inaczej i strasznie ciekawie to się ogląda!
  • Odpowiedz
rady wykopków to, że będąc białym powinienem wymieniać laski jak rękawiczki co najmniej 3 Azjatki w tygodniu bolcować.


@PrzegrywNaTajwanie: Daj sobie spokój z słuchaniem rad ludzi, którzy w życiu nie wyjechali dalej niż za granicę powiatu.

Jak wyjeżdżałem do Indonezji, to jeden natrętny różowypasek spakował mi powiadomienia groźbami, że na pewno utną mi tam głowę, zgwałcą i obleją kwasem. W tej kolejności. Bo w Indonezji jest dużo muzułmanów to na
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaTajwanie: zacząłbym od prostej zmiany - zmień nick. Jak sam siebie przegrywem nazywasz, to dlaczego inni mieliby uważać cie za kogoś lepszego? nie pozwól sobie już nigdy na nieszanowanie się. inaczej bedziesz tym samym typem, od którego uciekłeś, tylko zawieziesz go do tajwanu czy tam wietnamu czy gdziekolwiek indziej.
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaTajwanie:

A i jeszcze rady wykopków to, że będąc białym powinienem wymieniać laski jak rękawiczki co najmniej 3 Azjatki w tygodniu bolcować. Bo KAŻDY biały to 10/10 dla Azjatki.


Na jakich to stronach tak piszą bo ja się z tym na mirko nie spotkałem. Chyba że w formie
  • Odpowiedz