Wpis z mikrobloga

@Mandarex: popełniłeś błąd w życiu i wychodzisz z polskiego więzienia, opcja robić za 2000zł i jeść czokoszoki i pić najtańsze piwo czy wracasz do fachu? W Norwegii wychodzisz i jak tylko chcesz bo wiesz, że popełniłeś błąd to idziesz do gówno roboty i żyjesz na fajnym poziomie. Ciekawe czy to też ma wpływ na resocjalizacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Norwegia z jednym z najniższych wskaźników recydywy na świecie, faktycznie beka, lepsze rosyjskie gułagi, tak mówi chłopski rozum XD


@Mandarex: Nie ma to jak porównać najbogatsze państwo na świecie i ich podejście do człowieka z krajem, gdzie ludzie mają braki prądu, dalej spory odsetek ludzi nie ma łazienki/toalety w domu...

Ty myślicie, że jak w Rosji zaaplikujesz takie rozwiązanie jak w Norwegii, to wynik byłby ten sam?
@Trzezwiak: Zdjęcie, które wstawiłeś lata po necie co najmniej od dekady, podobno z jakiejś oferty airbnb, potem przeklejane przez kolejne blogi i media jako szwedzkie, duńskie i końcowo norweskie więzienia. Wystarczy przyjrzeć się detalom żeby stwierdzić że tam coś nie bangla, otwierane okna, jakieś segregatory na dokumenty, na #!$%@? osadzonemu segregatory, biuro księgowe zaczął prowadzić czy jak?
Dodatkowo jakaś gitara, naklejka z zakazem palenia, jakieś plakaty, no kurła to trzeba mieć
@mentari: powiedz mi czy większy metraż ma jakiekolwiek znaczenie jeśli siedzi tam w odosobnieniu 24/7 nigdy nie wyjdzie na wolność. prawdopodobnie nawet nie widzi strażników, możliwe że na spacerniaku jest całkowicie sam, innych więźniów też nie widzi. nie mam 100% pewności ale skoro inny gość który siedział w Norwegii za przestępstwa o wiele niższego kalibru był tak odosobniony to wątpię że Brejwiarz ma lżej :)
jedyne co może być kontrowersyjne to
Norwegia z jednym z najniższych wskaźników recydywy na świecie


@Mandarex: Ok. A czy masz też statystyki wzrostu przestępstw na przestrzeni lat? Nie #!$%@? się, tylko pytam. Bo mam tezę, że wzrost przestępstw mógł lawinowo wzrosnąć po wprowadzeniu takich luksusowych więzień. Dlaczego? Bo potencjalny przestępca pomyśli: "nie straszne mi więzienie, jeśli wygląda lepiej niż moje mieszkanie"