Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mieszkam w kamienicy, wcześniej paliłem węglem w godzinach 15-23 ale kocioł osiągał stałe 60 stopni, od niedawna mam ogrzewanie gazowe piec kondensacyjny i właśnie pojawił mi się w kilku pomieszczeniach grzyb przy oknie. Czy to możliwe że na skutek zmiany ogrzewania pojawił się grzyb? Temperatura teraz ma mniejsze wahania, 19-21 dawniej 17-22

#budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kreation kup wilgotnościomierz do kilku pomieszczeń. Sytuacja identyczna jak u rodziców. Zdaje mi się, że wcześniej były wyższe temperatury, więc wilgotność względna była mniejsza i przy oknach nie skraplała się woda, a do tego przez wymuszona wentylację pieca i wietrzenie nie było "wilgoci". Wywietrz dobrze mieszkanie i pogrzej chwilę na większych obrotach żeby zobaczyć czy jest różnica
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@VaultDweller: @darek-jg: @Quarel: generalnie z wietrzeniem raczej problemu nie ma, bo okna są kiepsko osadzone i wiele obok ram okiennych, ale fakt skrapla się dużo wody na oknach.

Czy wbrew pozorom, uszczelnienie tych okien pozwoli podnieść temperaturę wokół i pomoże w walce z grzybem?
  • Odpowiedz
Nie powinieneś mieć rano nigdzie zaparowanych okien, inaczej to kwestia czasu jak gdzieś zapleśnieje(zazwyczaj nad oknem, lub w rogach pokoju). Okna może źle osadzone to przemarzają, ale to nie znaczy że wentylacja jest dobra. Mierzyłem termometrem u rodziców i w okół okien było ledwie 5-10 stopni, więc przemarzało, co nie znaczy że powietrze się wymieniało. Ja bym wywietrzył wieczorem dobrze mieszkanie, 5-10 minut okna pootwierał w każdym pokoju. Upewnij się też, że
  • Odpowiedz